Kategorie Choroby układu oddechowegoChoroby zakaźneZdrowie

Maseczka odstaje Ci od twarzy? Stomatolog pokazała genialny trik, który temu zapobiega

Pandemia COVID-19 i wszystko, co z nią związane, wciąż jest tematem numer jeden na świecie. Nic więc dziwnego, że do sieci regularnie trafiają nagrania i porady, które mają na celu zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 do minimum.

Noszenie luźnych maseczek w miejscach publicznych

Przyszło nam żyć w czasach, kiedy wychodząc z domu musimy założyć maseczkę. Noszenie maseczek w miejscach publicznych stało się bowiem naszą codziennością. Bądźmy jednak szczerzy. Maseczki chirurgiczne mało kiedy są idealnie dopasowane do naszych twarzy. Gdyby tak czepiać się szczegółów, luźna maseczka może potencjalnie zwiększać ryzyko zainfekowania cząsteczkami wirusa. Na szczęście jest na to sposób…

Stomatolog Olivia Cuid ma genialną radę dla tych wszystkich, którym zarówno maseczka chirurgiczna, jak i ta wykonana z tkaniny, odstaje od twarzy, zwłaszcza po bokach (skąd ja to znam!). Cuid udostępniła nagranie na TikToku, gdzie zostało wyświetlone już kilkaset tysięcy razy! Polubiło je z kolei blisko 600 tys. internautów!

Tiktok

Co należy zrobić z maseczką?

  1. Złóż maseczkę na pół.
  2. Zawiąż supełki po obu stronach tak, aby znajdowały się jak najbliżej maseczki.
  3. „Otwórz” maseczkę.
  4. Załóż maseczkę – po bokach, obok zrobionych supełków, znajdują się niewielkie otwory na uszy. Gotowe!

Internauci są zachwyceni rozwiązaniem, które zaprezentowała stomatolog, co widać po komentarza. Wielu z nich podziękowało za cenną wskazówkę. „To jest bardzo pomocne. Dziękuję za udostępnienie”. „Cóż za sprytne rozwiązanie”. „Ja i moja głowa dziękujemy!” – czytamy w komentarzach.

Nagranie, na którym dentystka prezentuje trik na „uszczelnienie” maseczki, obejrzysz poniżej

@oliviacuidmdHighly requested 60s version of my viral mask hack ##fyp ##doctorsoftiktok ##masktutorial ##covid19 ##viral ##maskhack ##learnontiktok

♬ original sound – Dr. Olivia

Źródła: www.tiktok.com
Fotografie: www.tiktok.com