×

Maść z kasztanów na obrzęki, żylaki i hemoroidy. Przygotujesz ją samodzielnie

Sezon na kasztany właśnie się rozpoczął. Z każdym dniem coraz więcej można ich znaleźć na trawnikach, chodnikach i podwórkach. Zamiast zgrabywać je wraz z liśćmi i wyrzucać do worków, lepiej zebrać i wykorzystać do stworzenia domowej maści z kasztanów.

Domowa maść z kasztanów – właściwości

źródło: canva

źródło: canva

Kasztanowiec posiada wiele właściwości zdrowotnych. Wyciągi z kasztana charakteryzuje się głównie działaniem wzmacniającym naczynia krwionośne. Zawarta w nich escyna uszczelnia i poprawia elastyczność żył oraz zwiększa ich odporność na pękanie. W związku z wyciąg z kasztanów idealnie sprawdza się w przypadku walki z obrzękami i żylakami.

źródło: canva

źródło: canva

Ponadto kasztanowiec wykazuje również działanie usprawniające przepływ krwi. Opóźnia jej krzepnięcie i zmniejsza lepkość. To wpływa na lepsze ukrwienie narządów wewnętrznych oraz przeciwdziała powstawaniu zakrzepów.

Co więcej wyciąg z kasztana łagodzi zaburzenia trawienna, pobudzając jelita do pracy.

Jak przygotować domową maść z kasztanów?

Zebrane wcześniej kasztany zmiel dokładnie w maszynce do mięsa. Następnie przesyp je do 3 litrowego słoika. W dużym garnku podgrzej 2l wódki do 60 stopni i zalej nimi kasztany. Zakręć słoik i mocno nim potrząśnij. Odstaw na tydzień w zaciemnione miejsce. Po tym czasie przecedź i przelej do mniejszych, ciemnych słoików. W momencie gdy odczuwasz ból, namocz gazę w miksturze i przyłóż do bolącego miejsca.

źródło: youtube.com

źródło: youtube.com

Źródła: www.youtube.com

Może Cię zainteresować