Kategorie ĆwiczeniaMasażMedycyna naturalnaNaturalne terapie i zabiegiZdrowie

Rozluźnij odcinek szyjny kręgosłupa w kilka minut. Wystarczy prosty masaż stóp

Wielu specjalistów podkreśla, że to właśnie stopy w dużej mierze odpowiedzialne są zdrowy kręgosłup. Jeżeli o nie dbasz może pojawić się nieprzyjemny ból w odcinku szyjnym. Jak temu zaradzić? Regularny masaż oraz ćwiczeni powinny przynieść Ci ulgę.

Na stopie rozmieszczone są poszczególne punkty odpowiedzialne za konkretne części ciała i narządy. Ich stymulacja może pozytywnie wpłynąć na Twoje zdrowie i uchronić Cię przed bólem. Jeżeli poświęcisz swoim stopom przynajmniej te 5 minut dziennie wszystkie zdrowotne aspekty mogą ulec poprawie.

masaż stóp
źródło: canva

Lecznicza kąpiel

Oprócz masaży świetnie sprawdzą się również lecznicze kąpiele, które złagodzą ból i zmniejszą obrzęki. Aby przyrządzić tego typy zabieg wystarczy wymieszać 2 szklanki octu jabłkowego z sześcioma szklankami ciepłej wody. Następnie zamocz stopy w roztworze i trzymaj w nim aż woda zupełnie ostygnie. Od razu powinnaś zauważyć pierwsze rezultaty w postaci mniejszych obrzęków i uczucia „lekkich” stóp.

Ćwiczenia na obolałe stopy, nogi i kręgosłup

1. Ćwiczenie z krzesłem

ćwiczenie z krzesłem
źródło: zdrowie na poziomie

Stań za krzesłem i oprzyj ręce o jego zagłówek. Zegnij jedną nogę w kolanie, tak aby uzyskać kąt 90 stopni. Powoli wspinaj się na palce stopy, do momentu aż będziesz na nich stała. W tym samym czasie wyprostu ręce dłoni, aby dotykać krzesła jedynie opuszkami palców. Zatrzymaj się na chwilę w tej pozycji i opuść piętę na podłogę. Powtórz ćwiczenie 10-15 razy na każdą nogę.

2. Chodzenie na palcach

chodzenie na palcach
źródło: canva

To ćwiczenie możesz wykonać praktycznie wszędzie. Wystarczy, że podczas spaceru lub domowych obowiązków zaczniesz chodzić na palcach. 15 minut to idealny czas na to ćwiczenie.

3. Krążenie palcami u stopy

krążenie palcami u stopy
źródło: zdrowie na paziomie

Usiądź wygodnie na krześle i unieś jedną nogę. Wyprostu ją i zacznij palcami kręcić małe kółka po 10 w jedną i druga stronę. To samo ćwiczenie powtórz z drugą stopą.

4. Zginanie palców

zginanie palców
źródło: zdrowie na poziomie

Połóż stopę na płaskiej powierzchni, a następnie postaraj się podwinąć palce do wewnątrz. Aby sobie pomóc możesz spróbować chwycić stopą ołówek. Powtórz po 15 razy na każda stopę.

5. Masaż piłką tenisową

Połóż na podłodze piłkę tenisową i umieść na niej gołą stopę. Przesuwaj piłkę od palców do pięty. To bardzo skuteczne a zarazem przyjemne ćwiczenie. Wykonuj je około kilka razy około 30sekund na stopę.

Masaż dla stóp

masaż stóp
źródło: zdrowie na poziomie

Tego rodzaju masaż będzie idealnym zakończeniem dnia, w szczególności dla zmęczonych i obolałych stóp. Umieść dwa palce na punktach przedstawionych na obrazu. Delikatnie masuj je przez 10-15 minut. Ten zabieg pozwoli Ci rozluźnić szyjny odcinek kręgosłupa i pozbyć się bólu.

Źródła: www.zdrowienapoziomie.pl