×

Refleksolog podzielił się 2-minutowym masażem stóp, który pomoże Ci zasnąć

Szacuje się, że z bezsennością zmaga się 1/3 populacji, a jej skutki mogą być bardzo poważne. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby zadbać o prawidłową regenerację. Wiele osób wspomaga się w tym celu różnego rodzaju lekami. Są jednak na to też inne sposoby. Jednym z nich jest odpowiedni masaż stóp.

Masaż stóp, który pomoże Ci szybciej zasnąć

Michele Stevens jest z zawodu refleksologiem. Specjalista wyjaśnia, w jaki sposób wykonać masaż stóp, który pomoże nam się odprężyć i w konsekwencji zasnąć. Poniżej znajdziesz również kilka innych technik masażu, które warto uwzględnić podczas wykonywania masażu.

Zacznij od masażu na czubku dużego palca u stopy. Masuj punkt kolistymi ruchami. Następnie delikatnie uciśnij i przytrzymaj.

<a href=Brightside">

Brightside

Przejdź do masażu dużego palca kciukiem. Zacznij od jego zewnętrznej strony i masuj go w kierunku czubka. Następnie powtórz czynność na jego środkowej i wewnętrznej części. Powtórz całość co najmniej 3 razy.

<a href=Brightside">

Brightside

Czas na górną część stopy. Przesuwaj kciukiem wywierając nacisk na całe podpicie stopy. Powtórz kilka razy.

<a href=Brightside">

Brightside

Twojej uwagi wymaga teraz śródstopie. Uciśnij kciukiem stopę po wewnętrznej jej stronie i okrężnymi ruchami masuj ją przechodząc jednocześnie na drugą stronę. Powtórz co najmniej 3 razy.

<a href=Brightside">

Brightside

Okrężnymi ruchami masuj kciukiem środkową część stopy. Na koniec uciśnij punkt widoczny na obrazku i przytrzymaj przez kilka sekund.

<a href=Brightside">

Brightside

Delikatnie pociągnij kolejno każdy palec u stopy. Zacznij od dużego palca i skończ na najmniejszym. Powtórz kilka razy. W trakcie przechodzenia do kolejnego palca możesz poświęcić chwilę uwagi na masaż między palcami.

<a href=Brightside">

Brightside

Znajdź najwyżej położony punkt na kostce po wewnętrznej stronie nogi i odmierz szerokość 4 palców w górę. Masuj to miejsce okrężnymi ruchami przez 5 sekund. UWAGA! Kobiety w ciąży nie powinny uciskać tego punktu.

<a href=Brightside">

Brightside

Na koniec połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, chwyć za jedną ze stóp za jej sklepienie i skieruj palce w swoją stronę. Uciskaj i masuj sklepienie okrężnymi ruchami. Powtórz ćwiczenie na drugą stopę.

<a href=Brightside">

Brightside

Czy kiedykolwiek zmagałeś się z bezsennością? Jeśli tak to daj znać, jak sobie z nią poradziłeś. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych rozwiązań!

Źródła: brightside.me

Może Cię zainteresować