×

Odpowiedni i regularny masaż głowy odmłodzi Twoją twarz. Podpowiadamy jak to zrobić

Dbasz o swoją skórę, chodzisz do kosmetyczek i robisz wszystko, aby odmłodzić swój wygląd, a mimo to wciąż nie uzyskujesz zadowalających efektów? To często spotykany problem. Okazuje się bowiem, że ogromną rolę w wyglądzie i kondycji naszej twarzy odrywają mięśnie i ścięgna. To od nich w dużej mierze zależy koloryt skóry, wszelkiego rodzaju obrzęki i wiele innych czynników, które wpływają na całościowy wygląd twarzy. Na szczęście jest na to sposób. Odpowiedni, regularny masaż głowy może świetnie się tutaj sprawdzić.

Czepiec ścięgnisty, który odgrywa bardzo istotną rolę w wyglądzie twarzy

Czepiec ścięgnisty pokrywa sklepienie czaszki między obu brzuścami, sięgając ku bokom do kresy skroniowej. Z upływem czasu skóra głowy staje się mniej elastyczna i ruchliwa, aż w końcu „przyczepia się do czaszki”. W konsekwencji spowalnia mikrokrążenie krwi i tworzy się efekt ciasnej, gumowej czapki, która naciska na naszą głowę i wpływa na jej wygląd. To właśnie m.in. dlatego zmagamy się z opadającymi powiekami i głębokimi zmarszczkami, które dodają nam lat.

Wnioski nasuwają się więc same. Skóra głowy będzie w zachowana w znacznie lepszym stanie, kiedy czepiec ścięgnisty pozostanie ruchomy. Jego ruchomość można z kolei zachować i przywrócić za pomocą masażu określonego obszaru. Im bardziej ruchoma będzie skóra głowy, tym młodziej będzie wyglądać twarz.

Co daje odpowiedni masaż głowy?

  • lepsze odżywianie mieszków włosowych, a w rezultacie lepszy wzrost włosów
  • leprze krążenie krwi i drenaż limfatyczny
  • normalizacja funkcji serca
  • mniejsza intensywność bólów głowy
  • mniejszy obrzęk twarzy, zwłaszcza jej górnej części
  • naturalny lifting twarzy
  • spłycenie zmarszczek

#1 Chwyt boczny

Chwyć za włosy po obu stronach głowy tuż nad uszami i delikatnie przyciągaj je do góry do tego stopnia, abyś poczuł ruch skóry głowy. Następnie przechyl głowę lekko do przodu, aby zwiększyć napięcie włosów i skóry i zacznij wykonywać ruchy koliste najpierw w jedną, później w drugą stronę. Czas trwania: 30-40 sekund.

#2 Chwyt tuż za uszami

Chwyć za włosy znajdujące się za uszami, bliżej tyłu głowy, wprowadź w ruch skórę głowy i delikatnie pociągnij włosy do góry. Utrzymaj tę pozycję przez chwilę, a następnie wykonuj lekkie ruchu po okręgu najpierw zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a później w przeciwną stronę. Czas trwania: 30-40 sekund.

Publicdomainpictures

Publicdomainpictures

#3 Chwyt za czoło (linię włosów) i tył głowy

Chwyć włosy z tyły głowy i z przodu tuż przy linii włosów. Lekko pociągnij włosy do góry, utrzymaj naciągnięcie i zacznij wykonywać okrężne ruchu zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a następnie w przeciwnym kierunku. Czas trwania: 30-40 sekund.

#4 Od czoła w kierunku czubka głowy

Umieść palce obu rąk na czole, na linii włosów i przesuwaj je ku górze wykonując przy tym delikatne ruchy okrężne i uciskając głowę. Poświęć więcej uwagi obszarom, w których odczuwasz ból. Czas trwania: 30-40 sekund.

#4 Masaż tyłu głowy

Umieść palce obu rąk z tyłu głowy i przesuwaj je w dół w kierunku szyi wykonując przy tym delikatne ruchy okrężne. Zwróć szczególną uwagę na obszary, w których odczuwasz ból. Czas trwania: 30-40 sekund.

#5 Drenaż limfatyczny

Zaciśnij dłonie w pięści i umieść je z tyłu głowy (miejsca oznaczone na obrazku). Masuj zaznaczony obszar ruchami okrężnymi. Czas trwania: 30-40 sekund.

Wikimedia Commons

Wikimedia Commons

Uwaga

Masaż można wykonać w ciągu dnia. Nie mniej jednak najlepiej będzie, jeśli wykonasz wszystkie te ćwiczenia zaraz po przebudzeniu. Bez różnicy, czy zrobisz to w pozycji siedzącej czy też stojącej.

Źródła: brightside.me

Może Cię zainteresować