Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

Marihuana i olej kokosowy tworzą mieszankę, która zabija komórki nowotworowe

Od zarania dziejów, ludzie uprawiali i wykorzystywali żeńską odmianę konopi indyjskich – zwaną potocznie „marihuaną”. Archeolodzy, podczas prowadzonych badań w Azji Środkowej, znaleźli prawie kilogram „zioła” w grobie szamana, liczącym ponad 2 tysiące lat.

Biorąc pod uwagę, że marihuana była znana i stosowana w różnych zakątkach świata i kulturach, można przypuszczać, że była ona szeroko akceptowana i wykorzystywana przez tysiące lat.

Federalne zakazy delegalizujące terapeutyczne i rekreacyjne wykorzystanie konopi po raz pierwszy zostały nałożone przez Kongres wraz z ustawą o podatku od marihuany w 1937 roku. Później, związki organiczne tej rośliny (kannabinoidy) zostały sklasyfikowane jako substancja „kontrolowana” w Controlled Substances Act z 1970 roku.

Klasyfikacja ta stawia roślinę w tym samym miejscu co heroinę i stwierdza, że ​​marihuana posiada „duży potencjał uzależniający i nie jest akceptowana do użytku medycznego”.

"źródło

Uzasadnienie zastosowania terapeutycznego

Federalni prawodawcy nadal klasyfikują marihuanę jako narkotyk. Jednak wydaje się, że istnieje bardzo mało naukowych podstaw do tego typu działań. Istnieje ponad 20 000 opinii i opracowań opublikowanych w literaturze naukowej, które odnoszą się do tej rośliny i jej kanabinoidów, a prawie 1/3 z nich została opublikowana w ciągu ostatnich 4 lat.

Nauka potwierdza to, co nasi przodkowie wiedzieli od dawna, a opinia publiczna i ustawodawstwo torują drogę dla korzystania z marihuany medycznej.

Joycelyn Elders, były US Surgeon General, w 2004 napisał artykuł pt. „Mity o marihuanie medycznej”:

„Dowody, że marihuana może złagodzić niektóre rodzaje bólu, nudności, wymioty i inne objawy spowodowane takimi chorobami jak stwardnienie rozsiane, rak i AIDS, są przytłaczające. I może to zrobić z niezwykłą dozą bezpieczeństwa. Rzeczywiście, marihuana jest mniej toksyczna niż wiele leków, które lekarze przepisują na co dzień.”

Ray Cavanaugh, dyrektor Narodowego Amerykańskiego Alliance for Medical Cannabis  (AAMC), napisał w 2002 roku artykuł „Losy przewlekle chorych”:

„Wielu przewlekle chorych z powodzeniem szuka pomocy w marihuanie medycznej, a nauka temu tylko dowodzi. Setki tysięcy chorych zastąpiło leki psychotropowe łagodnym działaniem marihuany. Dowody są przytłaczające. Ludzie z urazami rdzenia kręgowego są w stanie spacerować, chorzy na AIDS są zdolni do przybierania na wadze i odstawiają swoje leki, chorzy na raka mogą rezygnować z chemioterapii.”

Natomiast Amerykańskie Stowarzyszenie Pielęgniarek napisało w marcu 2004 roku następujące oświadczenie:

„The American Nurses Association (ANA) uznaje, że pacjenci powinni mieć bezpieczny dostęp do terapeutycznej marihuany / konopi. Konopie i marihuana były używane w medycynie od wieków. Wykazano, że są skuteczne w leczeniu szerokiego zakresu objawów i stanów”.

Badania nad konopią potwierdzają jej zdolność do łagodzenia objawów chorób takich jak nudności związane z chemioterapią i jej potencjalną rolę w wypieraniu choroby. Marihuana spowalnia następstwa choroby Alzheimera i zaburzeń autoimmunologicznych, w tym stwardnienie rozsiane, chorobę zapalną jelit i reumatoidalne zapalenie stawów.

Marihuana i olej kokosowy

Medyczne kapsułki marihuany zaparza się w oleju kokosowym. To alternatywny sposób użycia konopi, bez konieczności wdychania jej poprzez palenie. Zaparzanie konopi w oleju kokosowym pozwala również na łatwe wprowadzanie substancji do wątroby, gdzie może ona być szybko przetwarzana.

Olej kokosowy stosowany jest z powodu dużej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, które sprawiają, że jest to dobry środek wiążący dla kannabinoidów. Nie wspominając już o jego zadziwiających właściwościach zdrowotnych. Połowa tłuszczu w oleju kokosowym zalicza się do rzadko występującego w przyrodzie kwasu laurynowego.

Kwas laurynowy został nazwany „cudownym składnikiem” ze względu na swoje możliwości zdrowotne i jest obecny m.in. w mleku matki. W przyrodzie można go znaleźć tylko w trzech źródłach, niewielkie ilości w maśle, większe ilości w palmach i oleju kokosowym.

W organizmie, kwas laurynowy przekształca się w monolaurynę, która ma silne działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwpierwotniakowe. Ponieważ monolauryna jest monoglicerydem może niszczyć wirusy, w tym odrę, grypę, HIV, opryszczkę i liczne bakterie patogenne.

Świadectwo – historia sukcesu

Chociaż ciągle jest wiele niewiadomych, Stan i Barb Rutner są przekonani o skuteczności tego połączenia. Para stała w obliczu raka kilka razy i przeżyła, ciągle ucząc się na własnych doświadczeniach.

Barb dwukrotnie miała raka piersi a u Stana 20 lat temu zdiagnozowano chłoniaka nieziarniczego, który po leczeniu zniknął. Jednak w 2011 roku powrócił. Węzły nowotworowe zdiagnozowano w płucach, a później mężczyzna dowiedział się, że nowotwór był również w jego mózgu. Perspektywa była naprawdę ponura.

Gdy mężczyzna przeszedł przez chemioterapie i radioterapie, Stan i jego rodzina postanowili poszukać naturalnych rozwiązań, które pomogłoby poprawić jego jakość życia, a nawet je przedłużyć. Słysząc, że konopie pomagają w bólu i innych skutkach chemioterapii, postanowili spróbować. Według Stana i Barb, marihuana medyczna okazała się złotym biletem.

Córka pary Rutner, Corinne i jej mąż szukali potrzebnych informacji i w końcu uznali, że codziennie będą podawać konopie i olej kokosowy w kapsułkach. Po dwóch tygodniach terapii, Stan był w stanie porzucić butlę z tlenem, z którą był związany przez całą dobę. Zaczął przybierać na wadze, lepiej spać i ogólnie nabierać sił. Po kilku miesiącach skan mózgu wykazał, że rak zniknął.

Rodzina Rutner jest przekonana, że marihuana działa jak lek przeciwnowotworowy. John, zięć Stana mówi:

„Nie ma wątpliwości, że konopie pomogły teściowi odzyskać siły, a to z kolei pomogło walczyć z tą straszną chorobą. Podczas gdy wielu mówi, że chemioterapia i promieniowanie mogło odegrać znaczną rolę, to bez konopii i oleju kokosowego nie przeżyłby.”

Źródło i fotografie: theheartysoul.com