Kategorie NowotworyZdrowie

Matka trójki dzieci przez lata bagatelizowała objawy choroby. Teraz walczy o życie

Historia matki trójki dzieci powinna być przestrogą nie tylko dla mam, ale dla każdej osoby. 35-letnia Carly Masic przez lata ignorowała objawy choroby. Kiedy postanowiła poddać się badaniom, okazało się, że wszystkiemu winny jest nowotwór, który zaczął już siać w jej organizmie totalne spustoszenie. O 35-latcezrobiło się głośno, kiedy jej przyjaciółka udostępniła w sieci zdjęcie matki trójki dzieci ze szpitalnego łóżka. Zdjęcie zostało załączone do niezwykle poruszającej akcji charytatywnej.

Zaczęło się niewinnie…

Pierwszym objawem, jaki zaobserwowała Carly Masic, była krew w stolcu. Początkowo zupełnie nic sobie z tego nie robiła, jednak z czasem sama zdiagnozowała objaw jako objaw hemoroidów. Czas mijał, a objawy coraz bardziej się nasilały. Choć mając na głowię trójkę dzieci i pracę ciężko było jej znaleźć chwilę dla siebie, w końcu udała się lekarza chcąc potwierdzić swoje przypuszczenia. Ten nie miał dla niej dobrych wieści, bowiem według niego nie były to hemoroidy lecz coś zdecydowanie bardziej poważnego. Carly dostała skierowanie na kolonoskopię. Zanim jednak udała się na badania, minęły lata. W końcu usłyszała przerażającą diagnozę, która wywróciła jej życie do góry nogami – rak jelita grubego w czwartym stadium rozwoju.

Nigdy nie sądziłam, że może się to przytrafić właśnie mi – powiedziała Mesic w rozmowie z magazynem Today

Niejednemu z nas zdarza się ignorować mniejsze lub większe objawy w nadziei, że to „nic poważnego” i wkrótce wszystko się unormuje. Do tego wszystkiego brak czasu, długie kolejki czy brak środków, które oddalają nas od skorzystania z profesjonalnej pomocy lekarskiej. W przypadku Masic na przerażającej diagnozie, która była odkładana przez kobietę latami, się jednak nie skończyło. Kobieta miała także problemy z ubezpieczeniem zdrowotnym.

Instagram

Kolejna seria badań i jeszcze bardziej tragiczne wieści

W 2018 roku Masic została poddana kolejnej serii badań, która miała pomóc poznać odpowiedź na pytanie, jak bardzo zdążył rozwinąć się nowotwór. Niestety, lekarz i tym razem nie miał dobrych wieści. Kobieta miała już bowiem przerzuty do płuc i wątroby. Nie było czasu do stracenia. Matka trójki dzieci została poddana kilku seriom chemioterapii i resekcji jelita grubego. Tymczasem kolejne guzy pojawiły się w jamie brzusznej.

Facebook

Przestroga dla innych

Mimo bardzo dużych problemów ze zdrowiem, Masic wciąż jest dobrej myśli. Na Facebooku możemy znaleźć zdjęcia uśmiechniętej kobiety, których autorką jest jej przyjaciółka, Hilary Vickers. Przyjaciółka, która chce, aby o historii matki trójki dzieci usłyszał cały świat. Chce, aby jej historia stała się przestrogą dla innych osób, które stronią od profilaktycznych badań. Apeluje tym samym, aby nie ignorować niepokojących dolegliwości, które towarzyszą nam od dłuższego czasu. Im wcześniej zareagujemy i udamy się na wizytę do specjalisty, tym większe szanse, że uda się zażegnać chorobę raz na zawsze.

Podziel się historią Carly z innymi. Być może w ten sposób zmotywujesz przynajmniej jedną osobę do tego, aby udała się na badania. Być może w ten sposób uratujesz jej życie.

Źródła: www.facebook.com, www.instagram.com
Fotografie: www.instagram.com