Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessĆwiczeniaZdrowe plecyZdrowie

Mama z córką wspólnie uprawiają jogę. Wspólne hobby jeszcze bardziej je do siebie zbliżyło

Ganga White powiedział kiedyś, że „joga nie zabiera czasu, lecz go daje”. Joga skutecznie łączy oddech, ciało i umysł. W tym konkretnym przypadku połączyła, a właściwie jeszcze bardziej zbliżyła do siebie matkę i córkę, które w piękny sposób dzielą się swoim wspólnym doświadczeniem. Wspólna miłość do jogi sprawiła, że dziś bez większych problemów wykonują najtrudniejsze pozycje. Tylko spójrz na nasze bohaterki, a będziesz miała ochotę jak najszybciej zabrać swoje maluchy na matę – pamiętaj, trening czyni mistrza! 🙂

Instagram

Wspólna miłość do jogi. Jak to się zaczęło?

Laura Kasperzak jest instruktorką jogi, trenerką fitness, tancerką, a przede wszystkim kochającą mamą. W 2012 roku założyła konto na Instagramie. Konto było jej osobistym pamiętnikiem. To na nim publikowana zdjęcia swojej pracy i miłości, jaką była joga. Profil joginki bardzo szybko zyskiwał na popularności. Błyskawicznie zyskał również sympatię kogoś, kto był dla niej najważniejszy, czyli córki Jayden. Dziewczynka widziała, z jaką pasją jej mama podchodzi do swoich codziennych zajęć. Chciała być taka jak ona, dlatego zaczęła ją naśladować. Była w tym rewelacyjna!

Instagram

Jayden miała zaledwie 4 lata, kiedy odkrywała, że uwielbia próbować tego, co robi jej mama

Laura z kolei zauważyła niebywałe umiejętności i talent córki. Wtedy zrozumiała, że joga może być czymś więcej niż samodzielnym zajęciem. Czymś, z czego może czerpać radość razem z córką, co jeszcze bardziej je do siebie zbliżyło. Ewolucja wyjątkowej więzi i relacji bardzo szybko stała się motywem przewodnim, który możemy znaleźć w mediach społecznościowych Laury.

Najlepsze jest to, że teraz mogę również zobaczyć rozwój mojego dziecka. Te zdjęcia zostały zrobione w odstępie 2 lat! @minilaurasykora niesamowicie się rozwinęła!

Instagram

Od klasycznego stania na rękach po wymyślne figury i kombinacje – nie chyba ma pozycji, której ten duet jeszcze by nie próbował

Joga, jak każda inna dyscyplina, wymaga zaangażowania i wytrwałości. Dla Laury i jej córki stała się ona stylem życia i pasją, którą dzielą każdego kolejnego dnia. Wystarczy spojrzeć na ich twarze, aby zobaczyć, jak wielką radość dają im wspólne ćwiczenia.

Co ciekawe, Jayden od czasu do czasu lubi rzucić swojej mamie wyzwanie. Kiedy zamieniają się rolami nauczyciela i ucznia, obie świetnie się przy tym bawią jednocześnie udowadniając, że nigdy nie jest się za młodym ani za starym aby być uczniem czy nauczycielem jogi.

Instagram

Od praktykowania jogi po taniec

Jayden tak bardzo pokochała jogę i ruch, że dziś bierze aktywny udział w rożnych krajowych konkursach tańca. Oczywiście zawsze wspiera ją w tym kochająca mama. Mama, która we wpisach z hashtagiem #DanceMom opowiada swoim obserwatorom o przygodach bycia matką za kulisami.

Domyślamy się, że nie sposób opisać słowami szczególną więź, jaka łączy tę dwójkę, dlatego pozwólcie, że podzielmy się z Wami kolejnymi zdjęciami. Prawda, że są cudowne?

Instagram
Instagram
Instagram

Czy masz jakieś szczególne zajęcie, które zbliżyło Cię do Twojej córki lub syna? Chętnie poznamy Wasze wspólne hobby!

Źródła: brightside.me, www.instagram.com