×

Małe rośliny, które maja wielki wpływ na zdrowie

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że posiadanie roślin w domu sprzyja naszemu zdrowiu. Rośliny doniczkowe zwiększają wilgotność powietrza w pomieszczeniach, produkują jeszcze więcej pary wodnej, a niektóre z nich dodatkowo zwiększają ujemną jonizację powietrza, oczyszczają powietrze ze szkodliwych związków czy zapewniają nam zdrowszy, spokojniejszy sen.

Jakby tego było mało, niektóre z roślin wyglądają do tego stopnia zjawiskowo, że samo spojrzenie na nie sprawia, że najzwyczajniej w świecie czujemy się lepiej. Takimi roślinami są chociażby mini sukulenty. Co ciekawe nie tylko wyglądają zjawiskowo, ale znane są również ze swoich właściwości zdrowotnych.

Mini sukulenty:

#1 Oczyszczają powietrze

Badanie wykazały, że rośliny domowe skutecznie nawilżają i oczyszczają powietrze usuwając z niego wszelkie toksyny i chemikalia.Ponadto wytwarzają spore ilości niezbędnego nam do życia tlenu.

#2 Wpływają na produktywność

Kto by pomyślał, że obecność roślin w naszym otoczeniu może mieć pozytywny wpływ na produktywność. A jednak… Należy jednak pamiętać, aby nie otaczać się ich zbyt dużą ilością, ponieważ istnieją badania, które wykazały, że uzyskany efekt może być zupełnie odwrotny od oczekiwanego.

#3 Sprawiają, że czujesz się lepiej

Badania wykazały, że rośliny doniczkowe mają pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne – wprawiają w lepszy nastrój, a nawet mogą mieć wpływ na Twoją samoocenę.

#4 Słyną z właściwości leczniczych

Mini sukulenty pomagają się zrelaksować, a niektóre źródła podają, że są pomocne w leczeniu depresji. Co więcej, takie rośliny, jak chociażby aloes, może leczyć skaleczenia, siniaki czy nawet oparzenia drugiego stopnia.

#5 Nie wymagają od nas zbyt wiele uwagi

Nie masz ręki do roślin? Nic nie szkodzi. Sukulenty są świetne, ponieważ poradzą sobie niemal w każdym środowisku. Czują się dobrze zarówno w górach, tropikach, jak i będą czuły się dobrze w Twojej sypialni. Potrzebują zaledwie nieco wody, światła i… dużo miłości! Badania wykazały, że pielęgnacja roślin doniczkowych jest formą spędzania wolnego czasu, która redukuje stres. Stresujesz się? Może więc warto zaopatrzyć swój dom lub mieszkanie w nieco większą ilość roślin.

#6 Są urocze

To prawdopodobnie najbardziej przekonujący powód do tego, aby mieć je w swoim domu lub mieszkaniu! Obecnie istnieją dosłownie tysiące różnych rodzajów sukulentów o różnych kształtach i rozmiarach. Masz więc w czym wybierać. Z pewnością znajdziesz wśród nich takie, w których zakochasz się od pierwszej chwili. Takie, dzięki którym Twój dom będzie jeszcze bardziej przytulny niż kiedykolwiek wcześniej.

To co, dałeś się namówić na mini sukulenty?

Źródła: brightside.me

Może Cię zainteresować