×

Damska bielizna odbarwiona w kroku. Ekspertka wyjaśnia, co jest tego przyczyną

Kupiłaś nową, piękną bieliznę, która po zaledwie kilku noszeniach wygląda jakby miała co najmniej kilka miesięcy, a wszystko za sprawą charakterystycznego odbarwienia? Prawda jest taka, że odbarwiona w kroku bielizna to nierzadko wstydliwy problem, z którym zmagają się kobiety. Czy to normalne? Czy to przez to, że niewystarczająco dbamy o higienę? A może niedokładnie pierzemy swoją bieliznę? Czy powinnaś mieć powody do zmartwień? Pytań jest wiele, odpowiedź jedna. Wyjaśnienia udzieliła ekspertka.

<a href=Facebook">

Facebook

Kontrowersyjne muzeum

Zanim udzielmy sobie odpowiedzi na powyższe pytania, kilka słów o pewnym, wyjątkowym miejscu. Blisko dwa lata temu w Camden Town w Londynie otworzono… Muzeum Waginy. Celem muzeum jest edukacja i zwiększenie świadomości w temacie kobiecych genitaliów. To, jak bardzo potrzebna jest na wyspach edukacja w tym temacie, potwierdzają przeprowadzone tam badania. Badania, które wykazały, że aż 52% badanych kobiet i mężczyzn nie potrafiło umiejscowić waginy, a 20% kobiet uważało, że aby oddać mocz trzeba pozbyć się tampona. Autorka muzeum postawiła więc sobie za cel obalenie wszelkich mitów na temat damskich genitaliów i szerzenie prawdy w tym temacie.

W muzeum można znaleźć m.in. instalację z kubkami menstruacyjnymi czy ogromnym tamponem nasączonym brokatową krwią, którego nie da się nie zauważyć. Wystawie towarzyszą obszerne i proste opisy dotyczące kobiecych genitaliów.

Odbarwienia na damskiej bieliźnie

Londyńskie Muzeum Waginy jakiś czas temu opublikowało zdjęcia, które błyskawicznie wywołało falę komentarzy. Zdjęcia przedstawiały odbarwione, kobiece majtki. Jako ciekawostkę dodajmy, że odbarwione majtki Sary Creed znajdują się w muzeum i również są elementem wystawy.

<a href=Facebook">

Facebook

Ekspertka postanowiła rozwiać wątpliwości kobiet dotyczące odbarwienia na bieliźnie, które nie zdają sobie sprawy, że wynika to z fizjologi kobiecego organizmu.

Czy widzisz jasne plamki na ciemnej bieliźnie? To normalne! Pochwa jest kwaśna i ma pH 3.8-4.5 – wystarczająco kwaśne, aby wybielić tkaninę. To nie są plamki z krwi ani upławów – materiał został wybielony przez doskonale zdrową pochwę

Te majtki są elementem naszej wystawy. Otrzymujemy wiele informacji zwrotnych od ludzi, którzy nie wiedzieli, co jest tego przyczyną. Wielu kobietom ulżyło, kiedy dowiedziały się, że dotyczy to również innych. Nie ma się czego wstydzić. Nie oznacza to, że jesteś niezadbana… – czytamy

<a href=Facebook">

Facebook

UWAGA!

Od powyższej reguły są pewne wyjątki. Jeśli zaobserwujesz zmiany w kolorze i zapachu śluzu, nie zwlekaj i udaj się do specjalisty, który zdiagnozuje przyczynę.

Źródła: www.facebook.com, wp.kobieta.pl
Fotografie: www.facebook.com

Może Cię zainteresować