Kategorie Choroby kobieceInne choroby kobieceZdrowie

Nadmierne owłosienie przez zespół policystycznych jajników. Coraz więcej kobiet ma z tym problem

Coraz więcej kobiet dotyka problem policystycznych jajników. I pewnie większość z nich wie, jak wstydliwa jest to choroba. Dlaczego wstydliwa? 

Little Bear Schwarz, 36-latka cierpi na zespół policystycznych jajników i przez tę chorobę zmaga się z nadmiernym owłosieniem

O swoim problemie opowiedziała w programie  „This Morning” na antenie ITV.

Problem kobiety zaczął się już w wieku 14 lat. Little Bear Schwarz od tego czasu zmaga się z nadmiernym owłosieniem na klatce piersiowej oraz na twarzy

Młoda dziewczyna nie poddawała się i odwiedzała wielu specjalistów, którzy jednak nie potrafili Jej pomóc

„Przez kolejnych 16 lat starałam się to ukryć i goliłam twarz oraz klatkę piersiową” – powiedziała.

„Minęło jeszcze dużo lat, zanim zaakceptowałam, że mam brodę. Moje dorastanie było bardzo trudne. Nikt nie potrafił mi pomóc. Nigdy jako opcji nie przedstawiono mi tego, że mogę tę brodę po prostu zapuścić” – skomentowała.

Jak dalej wyglądało życie kobiety?

Otóż w wieku 31 lat przeprowadziła się do Seattle i wtedy też postanowiła nauczyć się żyć z chorobą. Little Bear Schwarz przestała się golić!

Co więcej, kobieta poszła o krok dalej i postanowiła wziąć udział w konkursie na najładniejszą brodę. Co więcej, wygrała główną nagrodę.

To jednak nie dało Jej na tyle pewności, by być myśli, że znajdzie w przyszłości mężczyznę, który Ją pokocha

„Nie miałam problemu ze znalezieniem mężczyzn, którzy chcieliby się ze mną umówić, jednak często nie chcieli oni pokazywać się ze mną w miejscach publicznych, narażając się na potencjalne piętno mężczyzny, który umawia się z brodatą kobietą” – wyjaśniła. 

Dzisiaj Little Bear Schwarz jest szczęśliwą mężatką, a obecnego męża poznała na Facebooku, który jak wyznała kobieta – zakochał się w Niej od pierwszego wejrzenia.

„Była prawdziwa, bardzo kochająca. To jedna z tych osób, w których towarzystwie chętnie się przebywa” – powiedział Jej mąż

instagram.com

Mimo, że dziewczyna odnalazła miłość i jest dzisiaj w pełni świadomą swojej kobiecości osobą, przyznaje, że nie jest Jej zawsze łatwo, zwłaszcza w miejscach publicznych.

„Ludzie się gapią. Chciałbym im uświadomić, że to nic wielkiego” – powiedziała.

„Ja mogę to zignorować” – dodał mąż Little Bear Schwarz.

Źródło: wprost.pl | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: instagram.com