×

Nasze babcie paliły liście laurowe w domu. To naturalny trik na stres i bezsenność

Niektóre miejsca mają bardzo szczególną aurę, pewien zapach, który sprawia, że czujemy się dzięki temu wyjątkowo i osiągamy wewnętrzny spokój i równowagę. Jesteśmy w stanie kojarzyć coś z daną sytuacją i miło wspominać daną rzecz tylko ze względu na zapach, który jej towarzyszył. Pierwsza randka i perfumy ukochanej. Wizyta w księgarni i unoszący się zapach książek. Zmysł węchu nie zawodzi i potrafi przenieść w inny świat.

W podobny sposób działa liść laurowy, który ma nie tylko walory smakowe, ale jest w stanie zaspokoić nas zapachem. Zaciekawieni?

Już starożytni Rzymianie i Grecy wierzyli w uzdrawiającą moc rośliny i wykorzystywali ją nie tylko do gotowania, ale także jako zioło lecznicze. Swoją skutecznością liść podbił ich serca, dlatego do dziś pojawia się jako symbol zwycięstwa i triumfu.

I setki lat później okazuje się, że nasi przodkowie mieli rację, ponieważ liść laurowy jest po prostu genialny. Ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i zapobiega napadom padaczki. Zawarty w nim olej laurowy i cyneol sprawiają, że lepiej będzie Ci się oddychać i poczujesz się zrelaksowany.

Ponadto liść obniża ciśnienie krwi i sprawdza się w leczeniu bezsenności, redukuje stres i reguluje poziom cukru we krwi.

Gdy dodajesz go do gotowania, nie zapomnij wyciągnąć go tuż przed jedzeniem, ponieważ sam w sobie nie smakuje zbyt dobrze. Jest genialną przyprawą i niech tak pozostanie 🙂

Jak liść laurowy może szybko Cię uspokoić i sprawić, że poczujesz się zrelaksowany?

Potrzebujesz tylko 10 minut, aby poczuć znaczącą różnicę. Włóż suchy liść laurowy do ognioodpornego naczynia i podpal go.

Po kilku minutach poczujesz uspokajający zapach, który wypełni cały pokój. Złagodzi stres, napięcie, rozluźni mięśnie, a Ty po prostu odpoczniesz.

Nie zapomnij tylko o tym, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo. Upewnij się, że w pobliżu nie ma rzeczy, które mogłyby się podpalić. W końcu masz się odprężyć, a nie stresować.

Może Cię zainteresować