×

Liście laurowe potrafią więcej, niż myślisz. Zacznij wykorzystywać ich właściwości

Liście laurowe kojarzą się nam głównie z bigosem, gulaszem i czerwonym barszczem. To tam, według tradycyjnych przepisów, je dodajemy. Jednak liście laurowe potrafią o wiele więcej i już od czasów Antycznej Grecji były stosowane jako remedium na wiele przypadłości! Oto na co wpływają!

Źródło: Freepik

Źródło: Freepik

#1 Cukrzyca

Badania wykazały, że osoby spożywające zmielone liście laurowe dwa razy dziennie, redukowały tym samym poziom cukru we krwi. Liście laurowe zawierają składniki, które pomagają produkować insulinę.

#2 Serce

Liście laurowe zawierają rutynę i kwas kawowy. Wzmacniają one ściany serca i zmniejszają poziom szkodliwego cholesterolu.

#3 Trawienie

Jeśli macie problemy z trawieniem, liście laurowe są dla Was. Pomagają pokonac gazy, wzdęcia, usuwają toksyny i stymulują produkcję sków trawiennych. Przy okazji przyspieszają trawienie!

#4 Ból

Liście laurowe mają działanie przeciwzapalne, dlatego świetnie sprawdzają się dla osób z problemami ze stawami, artretyzmem czy bólami mięśni. Masowanie skroni olejkiem z liści laurowych pomaga także na bóle głowy!

Źródło: Freepik

Źródło: Freepik

#5 Rak

Testy wykazały, że liście laurowe mają właściwości niszczące komórki nowotworowe. Działanie było wyjątkowo skuteczne w przypadku raka piersi.

#6 Rany

Używanie liści laurowych na rany to świetny sposób przyspieszenia ich gojenia się. Działają antybakteryjnie, pomagają także pozbyć się blizn.

#7 Gardło

Stosujcie liście laurowe aby oczyścić Wasze drogi oddechowe. Świetnie pomagają pozbyć się zalegającej wydzieliny i łagodzą kaszel.

#8 Włosy

Liście laurowe to starożytne remedium na łupież i swędzenie głowy. Wystarczy zagotować kilka liści i używać laurowej wody do płukania włosów. Co więcej, przyspieszycie tym samym ich porost!

Źródło: Freepik

Źródło: Freepik

Spodziewaliście się, że liście laurowe mają aż tyle zastosowań?

Może Cię zainteresować