Kategorie Choroby układu oddechowegoChoroby zakaźneZdrowie

Ministerstwo podało dane dotyczące medyków. Wiemy ilu z nich zmarło na COVID-19

Ministerstwo Zdrowia każdego dnia podaje informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Każdego dnia w mediach społecznościowych pojawia się raport dotyczące m.in. liczby dobowego przyrostu potwierdzonych zakażeń COVID-19 w naszym kraju i liczby zgonów.

Wśród publikowanych statystyk na próżno było jednak szukać informacji na temat zakażeń wirusem i wywołanych nimi zgonów wśród pracowników służby zdrowia, którzy walczą z pandemią na pierwszej linii frontu. Doniesienia na ten temat ujrzały w końcu światło dzienne.

Pxhere

Ministerstwo Zdrowia ujawniło dane dotyczące medyków

Choć Polska walczy z pandemią od dobrych kilku miesięcy, do tej pory nie ujawniano, jaką część chorych i ofiar śmiertelnych stanowią walczący na pierwszej linii frontu medycy. Ogólna informacja na ten temat pojawiła się jedynie w kwietniu, kiedy to resort poinformował, że co szósta osoba zakażona wirusem SARS-CoV-2 jest pracownikiem służby zdrowia. Dziś wiadomo na ten temat znacznie więcej. Konkretne informacje zostały opublikowane przez portal podyplomie.pl, który to miał wcześniej uzyskać owe statystyki od Ministerstwa Zdrowia.

Serwis podaje, że od początku pandemii w Polsce do 14 września w naszym kraju na koronawirusa zachorowało 986 lekarzy, 2 393 pielęgniarek i 212 położnych. Idąc dalej w kwarantannie znalazło się w sumie 8 881 lekarzy, 18 485 pielęgniarek i 1 644 położnych. Hospitalizowanych było 194 lekarzy, 389 pielęgniarek i 27 położnych. Z opublikowanych informacji dowiadujemy się również, że walkę z wirusem przegrało 7 lekarzy i 6 pielęgniarek.

Flickr

Koronawirus raport

Ministerstwo Zdrowia nie miało dla nas dzisiaj dobrych wieści. Padł bowiem kolejny rekord pod kątem nowych zakażeń koronawirusem od początku pandemii w Polsce. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 23,7 tys. testów i potwierdzono 1136 nowych przypadków zakażeń COVID-19 i kolejnych 25 ofiarach śmiertelnych. Ostatni rekord pod kątem zakażeń pochodził z minionej soboty, kiedy to odnotowano 1002 przypadki zakażenia wirusem.

Na dzień dzisiejszy zajętych jest 1 964 łóżka, 91 respiratorów, 125 220 osób jest objęte kwarantanną, 11 089 osób objęte jest nadzorem epidemiologicznym i 66 158 osób wyzdrowiało.

Facebook

W sumie liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce od początku pandemii wynosi 82 809 przypadków, z czego 2 369 osób zmarło.

Polska firma opracowała lek na COVID-19

Polska spółka Biomed Lublin jako pierwsza na świecie wystartowała z produkcją leku przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Leku, który jest już gotowy! Przeprowadzono już badania nowego medykamentu, który daje obiecujące wyniki. Światło dzienne ujrzała właśnie premierowa partia 3000 ampułek leku.

Twitter
Źródła: Ministerstwo Zdrowia, podyplomie.pl