Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

Prosty przepis na lawendową lemoniadę, która leczy ból głowy i poprawia nastrój

Każdy z nas raz na jakiś czas cierpi z powodu bólu głowy. Natomiast stany lękowe to 3 najbardziej popularny problem mentalny na świecie. Zamiast sięgać po leki, w obu tych problemach pomoże Wam lawendowa lemoniada!

Prosty przepis na lawendową lemoniadę, która leczy ból głowy i poprawia nastrój
Źródło: Freepik

Lawenda

W olejkach eterycznych lawendy znajduje się ponad 150 aktywnych składników, które bardzo kompleksowo wspierają zdrowie. Lawenda działa anty zapalnie, antygrzybiczne, antydepresyjnie, antybakteryjnie, detoksykujące, uspokajająco, kojąco i antyseptycznie.  Normuje puls i redukuje stany napięcia nerwowego, relaksuje, pomaga się odstresować i zapobiega bezsenności. W dodatku leczy bóle głowy, także te związane z kacem, wahaniami ciśnienia czy spowodowane innym bólem.

Prosty przepis na lawendową lemoniadę, która leczy ból głowy i poprawia nastrój
Źródło: Freepik

Lemoniada

To prosty środek leczniczy, który szybko wyprze wszelkie medykamenty z Waszych apteczek. Przygotujcie solidną porcję tej lemoniady i przechowujcie ją w lodówce, by zawsze mieć ją pod ręką w razie problemów spowodowanych migrenami, czy emocjonalnymi trudnościami.

Składniki:

Szklanka miodu

5 szklanek wody

¼ szklanki suszonej lawendy

Sok z 6 cytryn

Przygotowanie

Wlejcie połowę wody do garnka, zagotujcie i zdejmijcie z gazu. Dodajcie miód i lawendę, wymieszajcie i zostawcie na 20 minut. Przecedźcie miksturę przez sitko do dużego naczynia i dodajcie resztę wody oraz sok z cytryn. Dobrze wymieszajcie i przelejcie do dzbanka, butelek, lub słoików. Pamiętajcie, by przechowywać ją w lodówce, a przed przelaniem do szklanki dobrze ją wymieszajcie.

Sezon na lawendę już się rozpoczął! I wreszcie wiemy, co z nią zrobimy. Pijcie na zdrowie!

via GIPHY

Źródło: healthy-holistic-living.com | Fotografie: www.instagram.com, www.giphy.com, www.freepik.com | Miniatura wpisu: