×

Wystarczy jedna kropla tego olejku, aby pozbyć się bólu głowy. Naturalny lek, który naprawdę pomaga!

Lawenda najczęściej kojarzy nam się z suszonymi gałązkami zawiniętymi w małe woreczki i umieszczonymi w szafie, gdzie roztaczają przyjemy zapach i zwalczają mole.

Choć z pewnością takie zastosowanie lawendy jest przydatne, roślina ma jednak wiele innych, wspaniałych zastosowań. Delikatne purpurowe kwiaty mają bardzo korzystny wpływ na wiele dolegliwości.

Lines of Lavender

Lawenda obniża tętno i poprawia pracę serca. Lekarzom udało się ustalić, że aromaterapia działa lepiej niż masaż lub sen.

Purpurowe kwiaty zmniejszają także depresję, bezsenność i różne typy bólu głowy. Roślina jest także stosowana w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych i dróg żółciowych!

Choć w sklepach dostępne są leki z dodatkiem lawendy, olejki do masażu i inhalacji, to mamy dla was przepis na pyszną lawendową lemoniadę!

Składniki:

  • 1,5 l wody
  • 3 cytryny
  • olejek lawendowy
  • 100 g miodu
  • gałązki (do przybrania)

Przygotowanie:

Do wody wyciśnij sok z cytryn i dodaj olejek lawendowy oraz miód, wszystko dokładnie wymieszaj. Bądź bardzo ostrożny z olejkiem lawendowym, wystarczy zaledwie jedna kropla w zależności od stężenia. Na koniec lemoniadę przyozdób gałązkami lawendy i dodaj kostki lodu.

Skorzystaj z leczniczych właściwości lawendy w orzeźwiającej lemoniadzie, idealnej na lato!

Może Cię zainteresować