×

Chcesz, aby Twoje włosy, brwi i rzęsy szybciej rosły? Użyj tego olejku

Zniszczone włosy, wypadające rzęsy czy przerzedzone brwi to zmora wielu kobiet. Kobiet, które spędzają godziny przed lustrem z nadzieją, że uda im się doprowadzić je do porządku. Pytanie tylko, jak sobie z tym poradzić? Jedno jest pewne. Odpowiednia pielęgnacja włosów sprawi, że będą lśniące, a przede wszystkim zdrowe.

Droższe nie znaczy lepsze

Posiadanie i używanie drogich, komercyjnych kosmetyków nie gwarantuje posiadania pięknych włosów. Ba, kosztowne kosmetyki nie tylko odchudzą portfele, ale zdarza się, że jeszcze bardziej pogarszają sytuację, a wszystko za sprawą zawartych w nich chemikaliów, które mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Czy jest zatem jakiś sposób, który zagwarantuje naszym włosom lśniący wygląd? Gwarancji co prawda nie dajemy, nie mniej jednak jest jeden produkt, który cieszy się ogromnym powodzeniem.

Freepik

Freepik

Spróbuj oleju rycynowego

Olej rycynowy jest bez wątpienia jednym z najlepszych olejków, dzięki któremu nasze włosy, brwi i rzęsy odżyją na nowo. Dzięki dużej zawartości kwasów tłuszczowych omega-9 odżywia zarówno włosy, cebulki, jak i skórę dookoła mieszków włosowych. Olej rycynowy jest także bogaty w kwas rycynolowy, który znany jest z tego, że zapewnia silne działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne przyspieszając w ten sposób proces wzrostu nie tylko włosów, ale także rzęs i brwi.

Freepik

Freepik

Sposób użycia

Wszystko, czego potrzebujesz, to 5 łyżek oleju rycynowego i 5 łyżek oleju migdałowego/oleju kokosowego.

  1. Rozpuść gęsty olej rycynowy w oleju kokosowym lub migdałowym
  2. Dobrze wymieszaj olejki
  3. Przed snem nałóż powstały roztwór na skórę głowy od nasady aż po końcówki (także na brwi i rzęsy)
  4. Następnego ranka spłucz mieszankę wodą
  5. Wkrótce zauważysz pozytywne zmiany!

UWAGA! Olej rycynowy stosowany do kuracji powinien być najlepszej jakości, tłoczony na zimno.

via GIPHY

Inne zastosowanie oleju rycynowego

Olej rycynowy można stosować także do leczenia blizn, co zawdzięczamy jego zdolności do zwiększania wydzielania kolagenu oraz elastyny. W konsekwencji skóra będzie odmłodzona, miękka, lśniąca i dobrze nawilżona.

To co, dasz się skusić na kurację oleju rycynowego kosztem chemicznych wynalazków?

Źródła: zdroweporadniki.pl
Fotografie: pl.freepik.com, Freepik

Może Cię zainteresować