Kategorie CiałoZdrowie

4 plusy posiadania kubeczka menstruacyjnego i 1 dziwactwo, przez które możesz go nie kupić

Nowość na rynku dla Pań sprzedaje się jak świeże bułeczki. Zastępuje podpaski i tampony, bo w perspektywie czasu, wychodzi po prostu taniej. Czym jest ten wynalazek?

Mowa o kubeczku menstruacyjnym, który jest przygotowany do wielokrotnego użytku

Jak się jednak okazuje, kubeczek menstruacyjny nie jest już taką nowością. To Internet rozpowszechnił go w tym roku, ale na rynku jest już od… 1937 roku!

Pierwsza forma tego alternatywnego produktu okresowego została początkowo wprowadzona do amerykańskiej opinii publicznej przez Leona Chalmers, wynalazczynię i aktorkę, która w 1937 r. złożyła pierwszy patent na gumową wersję lateksową.

Po długich latach społecznej reakcji i niedostatku gumy w czasie wojny, Chalmers została zmuszona do zamknięcia swojej firmy w latach sześćdziesiątych

Oto kilka kluczowych rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed kupieniem kubeczka menstruacyjnego:

#1 Kubki menstruacyjne nie wchłaniają płynu, zbierają go

Na pewno zauważyłaś, że tampony i podkładki skutecznie działają jak ręczniki. Główną różnicą między tymi tradycyjnymi produktami i kubkami jest fakt, że ten nowy po prostu zbierają płyn menstruacyjny.

Ten szczegół może być dla niektórych nieco nieprzyjemny, ale w rzeczywistości jest to duży plus, szczególnie dla kobiet o naprawdę dużych krwawieniach. Technika zbierania pozwala na większą ochronę przed wyciekami niż większość super-chłonnych tamponów.

#2 Kubki menstruacyjne wymagają przyzwyczajenia się do nich

Pamiętasz kiedy po raz pierwszy próbowałaś użyć tamponu? Prawdopodobnie zajęło Ci to chwilę, zanim poprawnie go umieściłaś.

Z kubkiem menstruacyjnym może być podobnie. Ogólnie giętkie kubki są wkładane podczas składania na zaokrąglonym wierzchołku. Stamtąd felga powinna delikatnie otworzyć się tuż pod szyjką macicy. Może Ci minąć trochę czasu zanim się przyzwyczaić, ale trening na pewno czyni mistrza!

#3 Produkt jest dostępny w różnych rozmiarach

Istnieje wiele różnych marek na rynku, a większość z nich ma różne rozmiary, które można wprowadzić w skomplikowany proces zakupów. Jeżeli nie wiesz jaki rozmiar będzie dla Ciebie odpowiedni, skonsultuj się ze swoim ginekologiem!

#4 Kubki menstruacyjne są bezpieczniejsze niż tampony

Możesz je pozostawić nawet do 12 godzin! Tymczasem tampony wystarczają na krótszy czas.

Jednak i kubki menstruacyjne mają kilka dziwactw

Jak można się domyślać są doskonałym wyborem, jeśli martwisz się o bezpieczeństwo lub środowisko, ale mogą też być kłopotliwe. Na przykład kobiety o silniejszym krwawieniu mogą wymagać kilkukrotnej ich wymiany w ciągu dnia. A to może stanowić problem, np. w miejscu pracy, gdzie przed ponownym włożeniem musisz umyć kubeczek.

Teraz, gdy już wiesz wszystko o podstawach, nie mogę się doczekać, aż podzielisz się swoją opinią o tym produkcie

Źródło: tiphero.com | Fotografie: www.instagram.com | Miniatura wpisu: google.pl