×

„Krwista olimpiada” wśród studentów? Niebawem pierwsza tego typu rywalizacja

Studenci wezmą udział w „krwistej olimpiadzie”. Brzmi bardzo poważnie, żeby nie powiedzieć przerażająco, choć w rzeczywistości jest pięknym gestem o szczytnym celu. O co tak naprawdę chodzi?

„Krwista Olimpiada”

I Krwista Olimpiada Międzyuczelniania będzie miała miejscu w marcu. Póki co akcja nie jest ogólnopolska, bowiem zostanie rozegrana pomiędzy siedmioma uczelniami wyższymi w województwie śląskim. Celem tej pięknej akcji jest symboliczna rywalizacja w oddawaniu krwi, która ma być jednocześnie promocją idei wśród wszystkich studentów.

Studenci to znacząca grupa wśród naszych krwiodawców. Zależy nam na tym, aby upowszechnić wśród nich krwiodawstwo, ale też zachęcić do regularnego oddawania krwi – powiedział dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) dr Stanisław Dyląg

Rywalizacja pomiędzy uczelniami

„Krwista Olimpiada” startuje 2 marca, kiedy to krew do mobilnych ambulansów Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) będą mogli oddawać studenci katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Kolejne przystanki na trasie ambulansów to: Politechnika Częstochowska, Akademia Muzyczna w Katowicach, wydziały Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Sosnowcu, Zabrzu i Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Politechnika Śląska w Katowicach, Gliwicach i Zabrzu, katowickie wydziały Uniwersytetu Śląskiego, a także wydział w Cieszynie.

Monitorowanie wyników

Na okoliczność szczytnych zawodów powstała specjalna aplikacja RCKiK, dzięki której można będzie monitorować, ile krwi oddały poszczególne uczelnie. Jej celem jest także zachęcenie i motywowanie studentów do dzielenia się uzyskanymi wynikami w mediach społecznościowych i przypominanie o akcjach specjalnych. Dzięki niej będzie także możliwość korzystania z voucherów zniżkowych, które będą oferowane przez partnerów akcji.

Akcja zakończy się 24 marca. Wygra ta uczelnia, której studenci oddadzą w sumie najwięcej krwi.

RCKiK w Katowicach zaopatruje w krew 130 szpitali oraz klinik województwa śląskiego.

Źródła: zdrowie.wprost.pl, www.ofeminin.pl

Może Cię zainteresować