Kategorie Historie pacjentówMasaż

Poszła do kręgarza z powodu bólu karku, teraz walczy o życie

28-letnia Caitlyn cierpiała z powodu silnych bólów pleców, a w szczególności odcinka szyjnego. Postanowiła, że uda się do kręgarza, który rozwiąże ten problem. Wizyta miała jednak tragiczne zakończenie, gdyż u kobiety doszło do zatrzymania akcji serca i udaru.

Caitlyn Jensen z Georgii prowadziła zwykłe, spokojne życie. Miała ambitne plany i właśnie co skończyła studia. Przeszkadzał jej jeden szczegół – nieustające bóle w okolicach karku. Młoda kobieta postanowiła wybrać się do specjalisty, który mógłby rozwiązać jej problem. Wybrała się na zabieg do kręgarza. Niestety wizyta pogorszyła stan Caitlyn i doprowadziła do udaru. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie okazało się, że powodem całej tej sytuacji były niewykryte wcześniej rozwarstwienie tętnicy szyjnej. Kręgarz do którego udała się dziewczyna nie chciał wypowiadać się na na ten temat.

Caitlyn Jensen
źródło: dailymail

Caitlyn musiała przejść poważną operację, teraz walczy o życie

Caitlyn Jensen
źródło: dailymail

Podczas wykonywania zabiegu u kobiety doszło do zatrzymania akcji serca , a konsekwencji tego do wystąpienia udaru. Caitlyn nie zdawała sobie wcześniej sprawy, że cierpi na jakiekolwiek problemy związane z układem krwionośnym. W szpitalu do którego trafiła, przeszła poważna operację, lecz jej stan wciąż jest poważny i pozostaje pod opieką lekarzy.

Lekarze poinformowali, że Caitlyn jest całkowicie sparaliżowana i może jedynie poruszać kciukami i oczami. Leczenie oraz rehabilitacja będzie bardzo kosztowne, dlatego rodzina i bliscy kobiety zorganizowali zbiórkę. Do tej pory udało im się zebrać ponad 67 tys. dolarów.

Jest silną dziewczyną, ale ma długą drogę do wyzdrowienia. Jako studentka będzie potrzebować znacznych środków finansowych, aby przejść tę drogę – możemy przeczytać w opisie zbiórki.

Caitlyn Jensen w szpitalu
źródło: dailymail

Rozwarstwienie tętnicy to częsta przyczyna udaru

To schorzenie jest częstą przyczyną występowania udaru u młodych ludzi. Do rozwarstwienia tętnicy dochodzi w wyniku pęknięcia błony wewnętrznej tętnicy, a następnie odwarstwienia jej przez napływającą krew. Na skutek tego tworzy się krwiak, a następnie zakrzep. Zmniejsza to przepływ krwi, a w niektórych sytuacjach może powodować całkowite zatkanie naczyń krwionośnych i udaru niedokrwiennego mózgu.

Źródła: www.poradnikzdrowie.pl