Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

Nie uwierzysz co się stanie, kiedy położysz kostkę lodu, dokładnie w tym miejscu na karku!

Zanim usiadłam do pisania tego artykułu, metoda ta wydawała mi się co najmniej dziwna, ale kiedy zaczęłam czytać więcej na jej temat, byłam zaskoczona. Zdumiewającego odkrycia dokonali chińscy lekarze, którzy za pomocą kostki lodu byli w stanie pobudzić organizm, poprawić jakość snu czy trawienie.

Cały sekret tkwi w miejscu, do którego przyłożyć należy wspomnianą kostkę lodu. Feng Fu (czyli „schronienie od wiatru”), bo tak się ono nazywa, to punkt, w którym podstawa czaszki łączy się z szyją. Jego właściwa stymulacja pozwala odzyskać siły witalne czy pozbyć się wielu dolegliwości. Okazuje się, że doskonałym stymulantem jest lód.

c

Oto niektóre z korzyści, które możesz uzyskać:

  1. Poprawa jakości snu.
  2. Poprawa nastroju.
  3. Wspomaganie układu trawiennego.
  4. Pomoc w łagodzeniu przeziębień.
  5. Łagodzenie bólu głowy oraz zębów.
  6. Wspomaganie leczenia chorób układu oddechowego i chorób układu krążenia.
  7. Pomoc w problemach z tarczycą.
  8. Pomoc w PMS.
  9. Poprawa samopoczucia.

Jak prawidłowo wykorzystać punkt Feng Fu?

Połóż się na brzuchu, weź kostkę lodu i umieść ją tuż nad punktem wskazanym na ilustracji. Utrzymuj ją tam przez 20 minut.

Jeśli nie masz czasu, aby leżeć przez 20 minut, owiń kostkę szalikiem lub bandażem i wróć do codziennych obowiązków. Powtarzaj czynność rano przed śniadaniem lub wieczorem przed snem co 2-3 dni. Nie przejmuj się, że na początku będziesz odczuwać chłód i nieprzyjemne mrowienie, bo po 30-40 sekundach, przez punkt przepłynie energia dająca uczucie ciepła i odprężenia. Bądź cierpliwy, a już po kilku dniach poczujesz lekką euforię, gdy organizm będzie uwalniał endorfiny.

Źródło: diply.com | Fotografie: habertadinda.com