Kategorie Choroby układu oddechowegoChoroby zakaźneTwarzUrodaZdrowie

Sklep wprowadził koronkowe maseczki „dla potrzeb ochronnych”. Co na to specjalistka?

Cały świat żyje koronawirusem. Podczas gdy jedni panikują, inni starają się normalnie funkcjonować zachowując przy tym wszystkim zdrowy rozsądek, a jeszcze inni zupełnie nic sobie z tego nie robią. Bez względu na to, do której grupy się zaliczasz, da się zauważyć, że epidemia odwróciła układ sił w biznesie. W czasach, gdzie wiele firm odnotowuje ogromne straty, są też tacy, którzy w obliczu wirusa z Wuhan widzą dla siebie szanse i zbijają na tym prawdziwe koksy! Ludzie prześcigają się w swoich pomysłach. Jeden z nich szczególnie zwrócił naszą uwagę. Chodzi bowiem o… koronkowe maseczki.

Ceny maseczek, rękawiczek i żeli antybakteryjnych wzrosły nawet o kilkaset procent

Kto by pomyślał, że na początku tego roku doczekamy czasów, kiedy maseczki, rękawiczki i żele antybakteryjne będą sprzedawać się niczym świeże, ciepłe bułeczki (a może nawet i lepiej). W obliczu zagrożenia ludzie na całym świecie zaczęli wykupować te produkty w ilościach hurtowych doprowadzając tym samym do tego, że ich nabycie jest coraz trudniejsze (w większości aptek brakuje maseczek i żeli antybakteryjnych), a ich ceny dosłownie wystrzeliły w górę. Dla przykładu, dzisiaj maseczki ochronne, które w wielu przypadkach zyskały miano maseczek antywirusowych lub też maseczek na koronawirus, są nawet o kilkaset procent droższe niż jeszcze 2-3 miesiące temu. Cena to jednak nie wszystko, bowiem producenci maseczek prześcigają się w coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązaniach.

Pixabay

Firma wypuściła na rynek koronkowe maseczki „zaprojektowane dla potrzeb ochronnych”

Obok takich rozwiązań niełatwo przejść obojętnie. Na stronie marki Adrian pojawiły się w ostatnim czasie nowe akcesoria. Na szczególną uwagę zasługują białe, koronkowe maseczki, które (jak przekonuje firma) zostały zaprojektowane dla potrzeb ochronnych.

Koronkowa ozdobna maseczka zaprojektowana dla potrzeb ochronnych. Wzorowane kwiaty wizualnie zdobią zasłoniętą część twarzy. Ta maseczka jest wyjątkowo higieniczna.Posiada podwójna wkładkę bawełniana. Można ją prac tak często, jak myje się ręce. Szybko schnie i nic się z nią nie dzieje. Jest wielokrotnego użytku. To jej wielkie atuty, w porównaniu z tymi maseczkami, które już po godzinie należy wyrzucić – czytamy w opisie produktu

Cena? 14,90 zł z VAT. Tyle kosztuje „zdrowie” w iście pięknym, koronkowym wydaniu.

adrian-rajstopy.pl

„To, jaką maseczkę nosimy, jest niezwykle istotne…”

Do koronkowych maseczek odniosła się Krajowa Konsultantka ds. Epidemiologii dr n. med. Iwona Paradowska-Stankiewicz, która oznajmiła, że „ozdobny gadżet” raczej nikogo przed koronawirusem nie uchroni. Poza tym jest zdania, że maseczki powinny nosić wyłącznie osoby z podejrzeniem wirusa oraz ich bliscy, którzy się nimi opiekują.

To, jaką maseczkę nosimy, jest niezwykle istotne. Maseczki, których zadaniem jest zapobieżenie zakażeniu, muszą być zaopatrzone w konkretne filtry – np. N95, FFP2, FFP3. Jeśli producent nie podaje takich kodów na opakowaniu, to nie możemy spodziewać się dostatecznej ochrony…Proszę jednak spojrzeć na lekarzy na oddziałach zakaźnych, którzy mają nie tylko odpowiednie maseczki, ale również gogle, skafandry i ochraniacze na buty. Trudno oczekiwać, żeby zwykła maseczka ze sklepu odzieżowego miała podobną skuteczność jak cała taka zbroja, prawda? Zwłaszcza że lekarzy obowiązują dokładne procedury zdejmowania ochronnej odzieży. Trzeba pamiętać, że tak naprawdę to zdejmowanie, nie zakładanie jest kluczowe – komentuje epidemiolożka

adrian-rajstopy.pl

Maseczka to jedno, a mycie rąk drugie. O czym jeszcze należy pamiętać, aby ustrzec się przed koronawirusem?

Wszelkie informacje dotyczące koronawirusa uzyskasz na infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia pod numer telefonu 800 190 590.

Choć wiele wskazuje na to, że koronkowa maseczka nie uchroni nas przed koronawirusem, trzeba przyznać, że jest niezwykle oryginalna i idealnie komponowała by się koronkową bielizną. To co drogie panie, dacie się namówić na maseczkę? ?

Źródła: adrian-rajstopy.pl
Fotografie: adrian-rajstopy.pl