Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

6 koreańskich kroków do perfekcyjnej cery. Zapomnij o trądziku i niedoskonałościach!

Próbowałaś kiedykolwiek koreańską pielęgnację skóry? Jeżeli nie, po przeczytaniu tego artykułu, będziesz tego chciała! Koreańska pielęgnacja wkroczyła do przemysłu kosmetycznego już dawno temu i nadal zyskuje coraz więcej zwolenników, którzy twierdzą, że dokonuje ona fenomenalnej zmiany.

Koreańska pielęgnacja skóry ma kilka sztuczek i wykorzystuje niektóre innowacyjne składniki, a po połączeniu tworzą system, który jest bardzo wyjątkowy i co najważniejsze – bardzo skuteczny

Zdobądź wiedzę krok po kroku!

#1 Oczyszczaj wieloetapowo

W tym przypadku koreański system do pielęgnacji skóry zaczyna się od oczyszczania na bazie oleju, aby pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń, takich jak filtry przeciwsłoneczne i makijaż. Co więcej wyciąga również nadmiar sebum z Twoich porów.

Drugim krokiem jest użycie środka czyszczącego na bazie wody, który usuwa wszelkie pozostałości, takie jak pot i brud

Od czasu do czasu może zajść konieczność złuszczania skóry w celu usunięcia martwych komórek.

#2 Masuj twarz

Masaż pomaga stymulować węzły chłonne, co zapobiega starzeniu się. Poprawia się krążenie krwi, a masaże często wykonywane wzdłuż linii V, w obszarach nad i między oczami, i wokół ust – zapobiegają zmarszczkom.
Po oczyszczeniu, zastosuj swój ulubiony produkt nawilżający i delikatnie masuj produkt na skórze.

#3 Zawsze porządnie nawilżaj

Jeśli naprawdę chcesz skorzystać z procesu nawilżania i pozwolić, by jakikolwiek płyn kosmetyczny lub krem ​​w pełni przenikał przez pory, upewnij się, że nawilżasz twarz zaraz po wyjściu z wody. Twoje pory otwierają się podczas kąpieli lub prysznica, więc najlepiej zastosować krem ​​nawilżający na twarz nie więcej niż minutę po wyschnięciu.

#4 Korzystaj z witaminy C

Witamina C odżywia skórę suchą i matową od środka. Jej właściwości przeciwutleniające oczyszczają zmęczoną skórę. Pomagają rozjaśnić i odświeżyć cerę, poprawiając krążenie skóry.

Możesz wycisnąć połowę cytryny do miski, dodać wodę i nałożyć na skórę za pomocą wacika. Cytryna pozostawi skórę jasną i czystą. Nie używaj cytryny ani żadnych innych metod leczenia zawierających witaminę C przed wyjściem na zewnątrz. Witamina C jest pod wpływem słońca i może doprowadzić do przebarwień!

#5 Żeń-szeń

Żeń-szeń jest prawdopodobnie najlepszym lekarstwem Korei. Działa jako przeciwutleniacz, zapobiega starzeniu, utrzymuje elastyczność skóry i wydłuża żywotność komórek skóry. Żeń-szeń jest również bardzo skuteczny w zwiększaniu produkcji kolagenu!

#6 Ochrona przed promieniowaniem UV

Narażenie na promieniowanie UV jest jedną z głównych przyczyn przedwczesnego starzenia się. Produkcja kolagenu zmniejsza się w skórze właściwej, gdy Twoja skóra jest wystawiona na działanie promieni UV przez długi czas, a to powoduje cieńszą skórę i pojawianie się zmarszczek. Ochrona przeciwsłoneczna jest koniecznością. Krem przeciwsłoneczny w koreańskiej pielęgnacji skóry ma stosunkowo lekką konsystencję, dobrze się wchłania i nie pozostawia żadnych lepkich i tłustych pozostałości. Ponadto nawilżają skórę i może być stosowany przed nałożeniem makijażu.

Podoba Wam się taka pielęgnacja?

Kilka prostych kroków, a mogą przynieść wymierne korzyści. A może masz swoje sprawdzone rozwiązania?

Źródło: brightside.me | Fotografie: www.instagram.com