×

7 zdrowotnych faktów, które zdradzi Ci kolor miesiączki. Ginekolodzy zalecają je znać

Kolor okresu – Czy wiesz, że jako kobieta możesz wiele dowiedzieć się o stanie swojego zdrowia z koloru krwi swojej miesiączki? Mimo iż brzmi to dziwnie, nic nie dzieje się bez przyczyny i nawet kolor krwi w tym czasie ma znaczenie.

Wiedza o tym może pomóc Ci zlokalizować problem i zawiadomić o tym, że czas na wizytę u lekarza. 

#1 Kolor okresu – różowy

Krew z miesiączki w kolorze różowym może oznaczać niski poziom estrogenów. Udowodniono także, że uprawianie sportu jakim jest bieg, może spowodować spadek poziomu estrogenów. Co więcej, niektóre badania wykazały związek między niskim poziomem estrogenów i osteoporozą w późniejszym życiu.

#2 Wodnisty

Wodnista, prawie bezbarwna lub bardzo jasnoróżowa krew menstruacyjna oznacza, że ​​masz niedobór składników odżywczych lub możesz mieć nawet raka jajnika. Koniecznie udaj się do lekarza i pamiętaj, że rak jajowodu stanowi mniej niż 2% wszystkich nowotworów ginekologicznych.

#3 Ciemny okresu – brązowy

Ciemnobrązowy lub ciemnoczerwony może oznaczać, że część starej krwi zbyt długo była w macicy. Jest to normalne, zwłaszcza pod koniec okresu. Jeżeli jednak taka krew pojawia się na początku miesiączki – koniecznie umów się na wizytę do lekarza.

#4 Gęsty

Gęsta krew z ciemnymi skrzepami oznacza, że ​​możesz mieć niski poziom progesteronu i wysoki poziom estrogenów. Jeśli skrzepy są duże i jest ich wiele, może to oznaczać, że masz nierównowagę hormonalną. To jasny sygnał, że potrzebujesz opieki specjalisty!

#5 Szaro-czerwonawa mieszanka

Szare lub szaro-czerwonawe krwawienie może oznaczać wczesne poronienie jeżeli jesteś w ciąży. Jeżeli masz okres – może być oznaką zakażenia.

#6 Czerwony żurawinowy kolor okresu

Jest to kolor uważany za zwiastun zdrowia. Należy jednak zauważyć, że to, co jest normalne dla jednej osoby, może nie mieć miejsca w przypadku innej osoby. Planowanie wizyty u lekarza regularnie jest dobrym pomysłem, więc pamiętaj o tym!

#7 Pomarańczowy

Pomarańczowy kolor, podobnie jak szaro-czerwona mieszanka, może oznaczać zakażenie. Jeżeli masz taki kolor, koniecznie udaj się na wizytę do ginekologa.


Może Cię zainteresować