Kategorie TwarzUrodaZdrowie

5 istotnych rzeczy, które musisz wiedzieć zanim przekłujesz dziecku uszy!

Chęć przekłucia uszu Twojego dziecka jest jak urodziny – to coś, na co niecierpliwie czekają. Jednak wciąż pozostaje wiele rzeczy, o których warto pamiętać przed przekłuciem uszu dziecka. Prawdopodobnie zastanawiasz się, kiedy jest na to najlepszy moment? Jeżeli tak, poznaj wskazówki!

#1 Niektórzy rodzice uważają, że przebicie uszu wcześniej niż później jest dobrą decyzją, ponieważ dziecko prawdopodobnie nie będzie pamiętało bólu. Najlepiej jednak poczekać, aż miną co najmniej sześć miesięcy

„Za każdym razem, gdy przekłuwasz skórę, otwierasz okazję do infekcji, a ponieważ niemowlęta wciąż mają rozwijające się układy odpornościowe, zachęcam rodziców, aby czekali, aż ich dziecko będzie mieć co najmniej 6 miesięcy” – mówi Wendy Sue Swanson , MD, pediatra w Seattle Children’s Hospital.

#2 Niektórzy rodzice chcą mieć pewność, że ich dziecko rzeczywiście chce przekłuć uszy i chce poczekać, aż osiągnie wiek wystarczający do podjęcia tej decyzji – co najmniej 10 lat

Jeśli weźmiesz dziecko, gdy będzie starsze, będą musiały poradzić sobie z bólem. Jeśli chodzi o ból, wiedz, że nie ma sposobu, aby uczynić to doświadczenie całkowicie znośnym. W końcu przebijasz dziurę w skórze, więc będzie bolało.

#3 Teraz równie ważna kwestia, czyli gdzie iść?

Najlepiej jest najpierw sprawdzić, czy dermatolog lub pediatra wykonują takie zabiegi. Możesz również poszukać sprawdzonego piercingu, ponieważ możesz być spokojny, że będą używać odpowiedniego sterylnego sprzętu i przestrzegać ważnych procedur bezpieczeństwa. Jeśli nie, poszukaj technika, który ma ponad rok doświadczenia i ma dobre recenzje.

#4 Teraz trochę dobrego dla samego malucha

Jaki materiał kolczyków wybrać? Trzymaj się z dala od niklu i kobaltu, ponieważ są to najczęstsze metale, na które dzieci są uczulone. Na początek wypróbuj platynę, tytan i 14-karatowe złoto, ponieważ są najbezpieczniejsze, chociaż rozmowa z lekarzem nie zaszkodzi.

#5 Po przekłuciu uważnie obserwuj uszy i postępuj zgodnie z instrukcjami, które dostałeś od osoby przekłuwającej uszy

Pierwsze dwa tygodnie po przekłuciu są wtedy, gdy uszy są najbardziej podatne na infekcje, dlatego należy zachować szczególną ostrożność w tym czasie.

Kiedy zdecydowałeś się przekłuć uszy dziecka lub pozwolić mu to zrobić?

Źródło: tiphero.com | Fotografie: www.Instagram.com