×

Z pozoru zwykły koc pomaga niwelować ADHD, porażenie mózgowe, zaburzenia snu, autyzm i menopauze

Czy możesz uwierzyć w to, że odpowiednia kołdra lub koc zmniejsza lęk i pomaga poczuć się lepiej? Otóż wykazano, że koc obciążeniowy jest tego doskonałym dowodem. Zasypianie we właściwych warunkach sprawi, że będziesz się czuć jak nowo narodzony!

Lekarze potwierdzili właściwości koców obciążeniowych:

Dodatkowe obciążenie zastosowane w kocu działa niczym głębokie leczenie sensoryczne. Normalne kołdry są często wypełnione poliestrowymi polimerami, które mają tendencję do tworzenia grud, które rozmieszczają ciężar nierównomiernie.

https://www.instagram.com/theswankystitchery/

https://www.instagram.com/theswankystitchery/

Poprzez równomierny i głęboki nacisk koca obciążeniowego, receptory są stymulowane podobnie jak dzieje się to w przypadku owiniętego w rożek niemowlaka. To pomaga organizmowi odprężyć się, czuć się bardziej zrelaksowanym i bezpiecznym. Badania kliniczne sugerują, że gdy te punkty ciśnienia są wyzwalane, mózg uwalnia serotoninę, neuroprzekaźnik zwany „uspokajającym chemikiem”.

Szereg chorób może być niwelowanych przy pomocy koca obciążeniowego, a są nimi choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, zespół Tourette’a, problemy neurologiczne, dwubiegunowość, ADHD, porażenie mózgowe, zaburzenia snu, autyzm, menopauza i praktycznie każdy rodzaj lęku i depresji.

Jak go używać?

Koc obciążeniowy dla dorosłych powinien wynosić około 6 do 13 kilogramów. Dobrym pomysłem jest poszukiwanie wskazówek u lekarza lub terapeuty zajęciowego. Osoby cierpiące na choroby układu oddechowego oraz choroby krążenia nie powinny używać tego wynalazku.

Może Cię zainteresować