×

Kobiety są szczęśliwsze z mniej atrakcyjnymi mężczyznami. Powodów jest co najmniej kilka

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, jak powinien wyglądać Twój wymarzony mężczyzna? Wysoki, dobrze zbudowany brunet o ciemnych oczach? A może szczupły blondyn z czarującym uśmiechem? Kobiety fantazjują o przystojnych mężczyznach wychodząc z założenia, że umawianie się z ich ideałami piękna jest kluczem do satysfakcjonującego i szczęśliwego związku. Rzeczywistość zdaje się pisać jednak inne scenariusze.

Badania pokazują, że statystycznie kobieta jest dużo bardziej szczęśliwsza u boku mężczyzny, który nie należy do najprzystojniejszych. Jak to wytłumaczyć? Oto lista powodów, dla których mniej atrakcyjni panowie okazują się być najlepszymi partnerami życiowymi. Przyjrzyj się jej uważnie!

Kobieta czuje się bardziej komfortowo przy mężczyźnie, który jest mniej atrakcyjny

Badanie wykazało, że kobiety będące z bardziej atrakcyjnymi partnerami, są bardziej zmotywowane, a raczej „czują się zmuszone” do przestrzegania zdrowej diety. Oczywiście, nie oznacza to, że odpowiednio zbilansowana dieta jest zła. Nie mniej jednak powodem motywacji w tym przypadku chyba nie powinien być fakt, że mężczyzna wygląda lepiej od niej. Spójrzmy na to z nieco innej strony. Jeśli kobieta chce zrzucić kilka kilogramów lub zmienić swój wygląd, aby dorównać urodzie innych, oznacza to, że nie czuje się dobrze sama ze sobą, co może mieć wpływ na jej samoocenę, a nawet prowadzić do depresji.

Co więcej, badania wykazują, że mniej atrakcyjni mężczyźni starają się zadowolić swoją drugą połówkę bardziej i częściej niż ma to miejsce w przypadku bardziej atrakcyjnych panów. Żyjąc ze świadomością, że nie zostali obdarowani ponadprzeciętną urodą, starają się to zrekompensować prezentami lub pomocą w obowiązkach domowych. W konsekwencji kobieta czuje się bardziej doceniona, a związek tylko na tym zyskuje.

Mniej atrakcyjni mężczyźni rzadziej zdradzają. Nie przyciągają tak dużo uwagi płci przeciwnej, a finalnie mają mniej okazji do zdrady.

W sytuacji, gdy Twój partner nie należy do najbardziej atrakcyjnych, cała uwaga gapiów zostanie skupiona na Tobie. Zyska na tym Twoja pewność siebie. Świadomość, że kobieta znajduje się w cieniu przystojnego partnera, może być dla niej przygnębiająca. W takich parach zdecydowanie częściej dochodzi do zbędnych napięć i kłótni.

Idąc dalej, mniej atrakcyjni panowie poświęcają więcej uwagi i wsparcia emocjonalnego swoim partnerkom, które nierzadko są dla nich pępkiem świata. Badania wykazały, że bardziej atrakcyjni fizycznie mężczyźni są mniej zadowoleni ze swoich związków i rzadziej wspierają swoje żony.

Na koniec dodajmy, że mniej atrakcyjni panowie są zwykle bardziej zabawni, czarujący i romantycznie. Wynika to z tego, że mają świadomość, iż nie do końca mogą liczyć na swój wygląd, aby przyciągnąć potencjalną partnerkę. Muszą więc nadrabiać cechami osobowości, nad którymi nieustannie pracują.

Czy zgadasz się, że życie z bardzo atrakcyjnym partnerem daje mniejsze szanse na udany związek? A może masz zupełnie inne zdanie na ten temat? Koniecznie się nim z nami podziel 🙂

Źródła: brightside.me
Fotografie: The Big Bang Theory / Warner Bros. Television Distribution (miniatura wpisu), www.warnerbros.com

Może Cię zainteresować