Kategorie Zdrowie

Kobiety potrzebują trochę więcej snu niż mężczyźni! Ten fakt potwierdzają naukowcy!

Z przeprowadzonych przez Duke Medical Centers badań wynika, że kobiety potrzebują więcej snu niż mężczyźni. 40 procent badanych należy do kategorii osób z zaburzeniami snu, co oznacza, że ​​mają problemy z zasypianiem i potrzebują 30 minut (lub więcej), aby zasnąć. Do tego budzą się kilka razy w nocy i mają niespokojny sen.

Ale tylko u kobiet dodatkowo stwierdzono, że problemy ze snem mają poważne konsekwencje zdrowotne. Edward Suarez, który prowadził badania, powiedział:

Okazało się, że zaburzenia snu u kobiet zdecydowanie wpływają na ich negatywne zachowanie, wrogie nastawienie i częściej niż mężczyźni cierpią na depresję. U płci przeciwnej nie zarejestrowano problemu w takim stopniu.

Ale dlaczego kobiety potrzebują więcej snu niż mężczyźni?

Profesor Jim Horne z Sleep Research Center Uniwersytecie Loughborough w Wielkiej Brytanii mówi:

Kobiety mają tendencję do wykonywania kilku rzeczy jednocześnie i tym samym ich mózg działa aktywniej niż męski. A im bardziej ktoś używa swojego mózgu, tym bardziej musi zapewniać mu odpoczynek i regenerację, aby mógł prawidłowo funkcjonować. Dlatego też zaleca się, aby kobiety spały 20 minut dłużej.

kobiety powinny spac dluzej

Zatem panowie, rano możecie się wykazać i wstać wcześniej, aby zrobić swoim partnerkom śniadanie. Przecież nie chcecie, aby cały dzień chodziły z przysłowiowym ‚fochem’.

Źródło: heftig.co | Fotografie: flickr.com