Kategorie CiałoUrodaZdrowie

6 sekretów kobiecego ciała, o których wie bardzo mało osób

Kobiece ciało – Niedawno pisałam Wam o niesamowitej wytrzymałości kobiecych ciał. Chyba nikt nie zaprzeczy, że zniosą wszystko. Kobieta jest zdecydowanie postacią idealną pod każdym względem. Mimo zróżnicowanej budowy ciał – łączy je jedno – siła i ogromne możliwości.

Wiele mówi się o wielkich możliwościach kobiet w ciąży. Ich ciała ulegają licznym metamorfozą, co jest fascynujące. Jednak mało kto wie, że kobiece możliwości są o wiele większe!

A dzisiaj podzielę się z Wami 10 faktami kobiecego ciała, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś.

#1 Kobiece ciało – Kobiety posiadają bardziej ruchome szyje

Czy zauważyłeś kiedyś, jak odwracają się kobiety, a jak mężczyźni? Wykonaj test na swoich znajomych, a zobaczysz, że mężczyzna odwraca całe swoje ciało, a kobieta po prostu odwraca głowę. Przyczyna leży w strukturze mięśni, która jest bardziej elastyczna w ciałach kobiet.

Jednak kobiety powinny być ostrożniejsze na takie odwracanie. Według badań przeprowadzonych przez Loyola University Medical Center, kobiety zgłaszają ból szyi częściej niż mężczyźni.

#2 Kobiety mają wrażliwy słuch podczas snu

W tej sytuacji niesprawiedliwe jest to, że kobiety są bardziej wrażliwe na zaburzenia snu niż mężczyźni.

Ten fakt jest wynikiem ewolucyjnego procesu. Kobiety są wrażliwe na hałasy, gdy śpią, by obudziło je płaczące dziecko. Ale dobra wiadomość jest taka, że ​​ta zasada działa tylko w przypadku wysokich dźwięków. Mówienie w niskim rejestrze pomoże uniknąć obudzenia kobiety.

#3 Kobiece ciało – Kobiety są bardziej racjonalne niż mężczyźni

Pomimo powszechnej opinii, że kobiety są bardziej emocjonalne, a mężczyźni bardziej racjonalni, rzeczywistość jest zupełnie odwrotna. Kobiety osiągają wyższe wyniki w różnych testach inteligencji poznawczej i ogólnej. Co ciekawe, mózgi kobiet mają dużo grubsze kory niż mężczyźni. 

Tymczasem mężczyźni mają wyższe objętości mózgu, co odgrywa szeroką rolę w emocjach i podejmowaniu decyzji.

#4 Kobiety tworzą silniejsze więzi z innymi ludźmi

Powodem tego jest fakt, że kobiety mają wyższe poziomy oksytocyny. Oksytocyna jest tak zwanym hormonem miłości. Promuje przywiązanie, umacnia relacje i łagodzi stres. Oksytocyna jest również odpowiedzialna za tworzenie więzi matka-dziecko, a nawet za karmienie piersią.

#5 Kobiece ciało – Ciała kobiet zmieniają się po dwudziestce

Ciała kobiet wciąż rosną i zmieniają się także po dwudziestym roku życia. Dlatego też, jedz banany i migdały, zawierają dużo wapnia, co naprawdę pomaga wzmocnić kości. Zrobią to również ćwiczenia wzmacniające mięśnie. 

#6 Kobiety mają lepsze predyspozycje do kreatywności

Mózg jest siecią. Wewnątrz znajduje się wiele przewodów i połączeń. Badania wykazały, że sieci w mózgach kobiet są bardziej połączone niż sieci w mózgach mężczyzn.

Oznacza to, że kobiety są szybsze w tworzeniu związków przyczynowych, ale jednocześnie łatwo przyzwyczajają się do rutyny.

A może Ty znasz inne ciekawostki o kobiecych ciałach, którymi chciałbyś się z nami podzielić? Jeżeli tak, koniecznie zostaw je w komentarzu na Facebooku!

Źródło: brightside.me | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: freepik.com