Kategorie Zdrowie

Kleszcze coraz śmielsze. Kilkadziesiąt przypadków ugryzień w powiekę u dzieci

Kleszcze nie odpuszczają. Mimo ogromnej świadomości u rodziców, ciężko uchronić dzieci przed atakami kleszczy. Sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna, kleszcze atakują bowiem takie miejsca jak.. powieki!

Kleszcze coraz śmielsze. Kilkadziesiąt przypadków ugryzień w powiekę u dzieci
Źródło: Instagram

Dziecko zagrożone

Problem z dziećmi polega na tym, że nie zawsze potrafią wyrazić, co i gdzie je boli lub jaki dyskomfort odczuwają. Podobnie jest w przypadku kleszczy. Nawet wbite w powiekę nie zawsze zwracają uwagę dziecka. Kleszcze ukryte między rzęsami stanowią zagrożenie dla jego zdrowia i nie zawsze, wbrew pozorom, od razu rzucają się w oczy!

Przypadki ugryzień

W Europie odnotowano już kilkadziesiąt przypadków wbicia się kleszczy w powiekę u dzieci. Aby usunąć takiego kleszcza niezbędna jest wizyta w szpitalu – nieumiejętne jego usunięcie może doprowadzić do infekcji, które u dzieci mają zwykle dość długi i nieprzyjemny przebieg. Lepiej zostawić to specjaliście, który odpowiednio chwyci kleszcza i zabezpieczy oko dziecka.

 

Kleszcze coraz śmielsze. Kilkadziesiąt przypadków ugryzień w powiekę u dzieci
Źródło: Freepik

Sprawdzajcie dokładnie

Dlatego apelujemy do rodziców o dokładne oglądanie dziecka po zabawie na łonie natury. Sprawdzajcie rzęsy i ich okolice oczu oraz włosy i skórę głowy! Nauczcie też dziecko komunikowania tego, że odczuwa dyskomfort. Pomoże Wam to uniknąć zagrożeń związanych z ugryzieniami kleszczy.

Fotografie: www.instagram.com | Miniatura wpisu: Źródło: Instagram