×

Nieuleczalna choroba króla Karola III. Kiełbasiane i czerwone palce są jej objawem

Po śmierć królowej Elżbiety II na tron zasiadł jej syn Karol III. Ludzie szybko zwrócili uwagę na jego dłonie, a szczególnie na palce, które zostały nazwane kiełbasianymi. To wszystko w związku z ich niecodziennym wyglądem, który niestety może wskazywać na poważne problemy ze zdrowiem monarchy.

Lekarz ujawnił możliwe schorzenia, na jakie może cierpieć nowy król

źródło: dailymail

źródło: dailymail

Obecnie dużą uwagę społeczeństwa przyciąga spadkobierca królowej Elżbiety, Karol III. W szczególności ludzi zastanawia, czemu nowy król ma tak czerwone i opuchnięte dłonie. Jak się okazuje ten objaw występuje w króla Karola już od wielu lat. Jeden z brytyjskich lekarzy wyjaśnił, że za obrzęk może być odpowiedzialnych wiele schorzeń.

Obrzęk to stan, w którym organizm zaczyna zatrzymywać płyny w kończynach, zwykle nogach i kostkach, ale także w palcach, co powoduje ich puchnięcie – powiedział Daily Star dr Gareth Nye.

Na tę dolegliwość bardziej narażone są kobiety, ponieważ ich żeńskie hormony – progesteron – często powodują ten stan.

Co może być przyczyną opuchniętych dłoni u króla Karola III

źródło: dailymail

źródło: dailymail

Pierwszą z przyczyn może być po prostu starość. Narządy nie działają już tak sprawnie i powoduje to zatrzymanie wody w organizmie. Obrzęki mogą pojawiać się szczególnie u osób starszych, które przez dłuższy czas siedzą i mają mało ruchu w ciągu dnia.

U króla Karola objaw ten był bardzo często zauważany po długich lotach lub podczas podróży w gorąco kraje.

Innym możliwym powodem „kiełbasianych palców” króla może być zapalenie stawów. To bardzo powszechne schorzenie pojawiające się po 60 roku życia. Często dotyka trzech głównych obszarów dłoni – stawu kciuka lub jednego ze stawów palców.

Palce zwykle stają się sztywne, bolesne i opuchnięte i chociaż leki mogą pomóc w bólu, obrzęk może pozostać. – tłumaczy ekspert

Kolejnym powodem może być dieta obfitująca w sól. Składnik ten odpowiedzialny jest za zatrzymywanie wody w organizmie. Dzienna dawka soli wynosi maksymalnie 5g czyli w przybliżeniu 1 płaska łyżeczka.

Za obrzęki mogą być odpowiedzialne również leki, które zażywa król. Obrzęk najczęściej jest skutkiem uczonym leków na nadciśnienie.

Źródła: www.dailymail.co.uk

Może Cię zainteresować