Kategorie Dieta i odchudzanieOdżywianie

Taką kawę piję Ania Lewandowska. Jest prosta w przygotowaniu i może zastąpić śniadanie

Anna Lewandowska to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych osobistości w świecie fit. Nie ma się więc co dziwić, że wszelkie jej wskazówki czy porady dotyczące zdrowego stylu życia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a wiele osób niemal natychmiast wprowadza je w życie. Nie inaczej było, kiedy żona Roberta Lewandowskiego zdradziła co pije na śniadanie.

Co pije na śniadanie Anna Lewandowska?

Ania Lewandowska zdradziła, że jej poranny must have to… kawa z olejem kokosowym znana również jako „kuloodporna kawa”.

Instagram

Kawa z masłem? Oczywiście! Od kilku już lat pija ją wielu ludzi na całym świecie, przede wszystkim w USA, gdzie pomysł się narodził. Jego autor Dave Asprey prowadzący blog o zdrowym odżywianiu spopularyzował picie kawy z tłuszczem po wizycie w Tybecie, gdzie zafascynował go miejscowy zwyczaj dodawania masła z mleka jaków do herbaty. Asprey herbatę zamienił na kawę, mleko jaków na masło robione z mleka krowiego i voila! – okazało się, że pomysł się spodobał – pisała jakiś czas temu na swoim blogu Ania

Bulletproof coffee jest dobrym rozwiązaniem, gdy nie mamy czasu i ochoty jeść śniadania przed porannym treningiem lub pracą. Daje kopa i energię na kilka godzin. Hamuje łaknienie, więc ma coraz więcej zwolenników wśród osób odchudzających się. Należy jednak pamiętać, że Bulletproof coffee to nie jest pełnowartościowy posiłek. Tak duża ilość tłuszczu każe też zreorganizować pozostałe posiłki, aby całodniowy jadłospis dostarczył nam wszystkiego co niezbędne i w odpowiednich proporcjach – dodaje

Instagram

Przepis na kawę według Ani Lewandowskiej

Składniki:

  • 2-6 łyżeczek masła klarowanego niesolonego
  • 1-2 łyżeczki oleju kokosowego
  • 2 filiżanki parzonej gorącej kawy
  • szczypta cynamonu, kardamou
  • mleko kokosowe (opcjonalnie)

Sposób przygotowania:

Sposób przygotowania jest niezwykle prosty, a co istotne, nie zabiera czasu. Wystarczy wszystkie składniki zblendować ze sobą do momentu, aż powstanie lekka pianka.

Kto z Was próbował albo zamierza spróbować? Koniecznie dajcie znać, jak Wam smakowała i czy od teraz kolejne dni będziecie rozpoczynać od propozycji Ani Lewandowskiej.

Zobacz dokładny przepis:

Źródła: www.ofeminin.pl
Fotografie: www.instagram.com