Kategorie Zdrowie

Kąpią dzieci dopiero wtedy, gdy te zaczynają śmierdzieć. Ich praktyka podzieliła internautów

Jak często kąpać dziecko? To pytanie, które w pewnym momencie zadaje sobie każdy świeżo upieczony rodzic, bowiem ciężko jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Są tacy, którzy kąpią swoje dzieci codziennie. Inni robią to co dwa, a jeszcze inni co trzy dni. Są też tacy, którzy robią to rzadziej. Nasi bohaterowie kąpią swoje dzieci dopiero wtedy, gdy te zaczynają brzydko pachnieć.

Kąpią dzieci dopiero wtedy, gdy te zaczynają śmierdzieć. Ich praktyka podzieliła internautów
Instagram

Początkowo codziennie kąpała swoje dzieci

Kristen i jej mąż, Dax Shepard, kąpali swoje córeczki każdego dnia przed położeniem ich do łóżka. Codzienna kąpiel maluchów była niczym pacierz. Do czasu… Wszystko zmieniło się, kiedy ich dzieci zaczęły same kłaść się spać. Rodzice przyznają, że wtedy coraz częściej odchodzili od kąpieli córeczek. Teraz robią to „zdecydowanie” rzadziej.

kąpiel dziecka
Instagram

Kąpią swoje dzieci dopiero wtedy, gdy te zaczynają brzydko pachnieć

Dziś rodzice przyznają, że czekają z kąpielą swoich córeczek do momentu, aż te… zaczną śmierdzieć.

Jestem wielką fanką czekania na ten moment. Kiedy zaczynasz czuć, że Twoje dziecko zaczyna brzydko pachnieć, biologia daje Ci znać, że to najwyższy czas, aby „nieco posprzątać”

41-latka wyjaśniła skąd taka, a nie inna decyzja o myciu maluchów. Ujawniła, że ponieważ Kalifornia boryka się z niedoborem wody, częściowo jej obowiązkiem jest jej oszczędzanie. W tym celu m.in. bierze prysznic wraz z córkami.

kąpiel dziecka
Instagram

Jak często kąpać dziecko?

Częstotliwość kąpieli powinna być uzależniona od kilku czynników, m.in. pory roku, temperatury, potliwości malucha, ulewania, a także od tego, czy dziecko lubi kąpiele. W sytuacji gdy jest to dla niego przyjemne doświadczenie, co obserwujemy po jego reakcji na kontakt z wodą, możemy kąpać dziecko codziennie. Z reguły nie ma jednak potrzeby, aby kąpać maleństwa każdego dnia, zwłaszcza, że nie pocą i nie brudzą się jak dorośli. Ponadto zbyt częsta kąpiel maluchów może wysuszać skórę, a nawet prowadzić do egzemy.

Źródła: www.instagram.com
Fotografie: www.instagram.com