Kategorie Dieta i odchudzanieOdżywianie

Sprawdziliśmy ile kcal mają popularne batoniki i zestawiliśmy je ze sobą. Liczby nie kłamią

Sprawdziliśmy, ile kilokalorii mają najpopularniejsze batony, których tak ciężko jest nam sobie odmówić. Informacji tej na często próżno szukać na opakowaniach, gdzie często możemy przeczytać o wartości energetycznej na 100 g produkty. Jak więc przedstawia się ranking popularnych batonów pod względem kaloryczności? Który z nich tuczy najmniej, a który wręcz przeciwnie?

Tylko jeden batonik…

Chyba nie ma osoby, która w przypływie wielkiej ochoty na coś słodkiego przynajmniej raz w życiu nie sięgnęła po batonik. Niewykluczone również, że zdarzało Ci się postawić na batonika w sytuacji, gdy z różnych przyczyn nie mogłeś zjeść pełnowartościowego posiłku lub po prostu potrzebowałeś szybkiego zastrzyku energii. Skąd ja to znam…

Masa przeciętnego batonika to średnio 50 gramów. To naprawdę niewiele, dlatego wiele osób wychodzi z założenia, że batonik od czasu do czasu jeszcze nikomu nie zaszkodził, a za to skutecznie powstrzymuje ochotę na słodkie. Prawda jest jednak taka, że niewielki batonik jest bardzo często gęsty energetycznie. Z reguły blisko 70% batona stanowią węglowodany. Do tego dochodzą niezdrowe tłuszcze trans, wzmacniacze smaku i spulchniacze. Wszystko po to, aby nadać im właściwej tekstury i smaku pożądanego przez odbiorców.

Sumując wszystko razem, kaloryczność takiego batona nierzadko jest równowartości kalorycznej jednego pełnowartościowego posiłku. Pytanie, co wybierasz. A może jedno i drugie?

kaloryczność batoników
Wikimedia Commons

Baton NIE JEST DOBRĄ PRZEKĄSKĄ!

Baton zjedzony „od czasu do czasu” to nie przekleństwo. W sytuacji, kiedy potrzebujemy szybko podnieść poziom cukru we krwi choćby na krótki czas, może okazać się zbawienny – dzięki takim drobnym przyjemnościom łatwiej będzie przetrwać na zdrowej diecie! Pamiętajmy jednak, aby objadanie się batonami nie stało się to Twoim nawykiem.

Dzięki takim drobnym przyjemnościom łatwiej będzie przetrwać na zdrowej diecie. Jednak miejmy świadomość, że baton ma być wyjściem awaryjnym w kryzysowej sytuacji, a nie pełnoprawnym posiłkiem lub przekąską na każdy dzień!

Pamiętajmy jednak, aby nie stało się to naszym nawykiem.

Najbardziej kaloryczne batony

12. miejsce – Lion o smaku orzechowym 40 g/202 kcal

11. miejsce – Milka Oreo 37 g/203 kcal

10. miejsce – Lion 42 g/205 kcal

9. miejsce – Pawełek Toffi 45 g/206 kcal

8. miejsce – Knoppers 40 g/214 kcal

7. miejsce – Mars 51 g/227 kcal

6. miejsce – Snickers 50 g/241 kcal

5. miejsce – Kinder Bueno 43 g/246 kcal

4. miejsce – Pierrot i Bajeczny 45 g/247 kcal

3. miejsce- 3Bit 46 g/251,5 kcal

2. miejsce – Twix 51 g/252 kcal

1. miejsce – Bounty 57 g/278 kcal

Który z nich lubisz najbardziej? 😉

Instagram
Źródła: www.instagram.com
Fotografie: www.instagram.com