Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

Jezus leczył ludzi zwykłą marihuaną! Dowodów jest zbyt wiele, by w to wątpić

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak 2000 lat temu ludzie leczyli choroby? Jeżeli tak, mam dla Ciebie dziś odpowiedź. Okazuje się, że nawet Jezus korzystał z metod, które nie są dzisiaj wszędzie legalne!

Jezus używał oleju z konopi, by wykonać uzdrawiające cuda

Niektórzy przypuszczają nawet, że olej z konopi pojawiał się w olejach namaszczających używanych przez wczesny kościół chrześcijański.

Współcześni ludzie najczęściej palą marihuanę, a tymczasem ta roślina w kontakcie ze skórą, może przynieść pożądane efekt zdrowotne

Historycy twierdzą, że konopie indyjskie były powszechne 2000 lat temu na Bliskim Wschodzie. Ludzie używali jej do leczenia

Przygotowany eliksir z konopi był wchłaniany przez skórę. Uważało się wtedy, że leczy on choroby fizyczne i psychiczne.

Historycy i badacze są zdania, że już dawno tematu odkryto lecznicą moc marihuany. Suszone liście dodawano do olejków i polewano chorego od stóp do głów

Ludzie, którzy żyli w tamtych czasach wiedzieli jak uprawiać konopie oraz jak ją suszyć, by wydobyć z niej właściwości lecznicze.

Co więcej, naukowcy są przekonani, że dzisiejsza marihuana ma takie same właściwości jak ta, która leczyła ludzi ponad 2000 lat temu

Olejki namaszczające były używane przez ówczesny kościół chrześcijański, by leczyć starsze osoby. Aplikowano je bezpośrednio na skórę.

Istnieje hebrajska wersja receptury świętego oleju. Zawierała ona prawie 3 kg konopi, jeszcze wtedy nieznanego zioła określanego jako keneh-bosum, wymieszanego z 6 litrami oliwy z oliwek

Badacze i historycy nie są zgodni co do tego, czym dokładnie miało być powyższe zioło. Mówi się, że mogła być to sama oliwa z oliwek w połączeniu z pachnącymi ziołami.

Medyczne używanie konopi w tamtym czasie jest poparte dokumentami archeologicznymi

Chrześcijanie wierzyli, że każdy kto został wyleczony za pomocą eliksiru z konopi, to niesamowity cud. Nie wiedzieli wtedy, że konopia może leczyć ból, działać przeciwzapalnie czy przeciwskurczowo.

Naukowcy i badacze twierdzą, że sam Jezus używał marihuany. Ich zdaniem musiało się to wydarzyć podczas namaszczenia

Nie wszyscy historycy zgadzają się z powyższymi tezami. Niektórzy twierdzą, że nie ma wystarczających dowodów na to, by Jezus i Apostołowie zażywali marihuanę.

Przed nami jeszcze wiele badań związanych z tym, jakie zastosowanie miała konopia w dawnych czasach i czy w ogóle z niej korzystano. Jeżeli jednak to prawda, to czy zakazywanie jej użycia nie jest wbrew nauce chrześcijańskiej?

Źródło: dailymail.co.uk | Fotografie: www.instagram.com