×

Jedz seler codziennie, a Twoja figura i umysł Ci za to podziękują

Seler jest jednym z tych niedocenionych warzyw, o którym mówi się, że jest bez prawdziwej wartości odżywczej. Ale to jeden wielki mit, który zamierzam obalić.

via GIPHY

Podczas gdy seler składa się w 95% z wody, wciąż może zdziałać cuda dla Twojego zdrowia, ciała i umysłu – zwłaszcza, jeśli możesz codziennie dodawać go do swojej diety

Możesz dodać go do koktajli, soku, zjeść z hummusem na przekąskę lub dodać do zupy. Możesz również po prostu jeść go samego.

Co się więc dzieje w Twoim organizmie, jeśli codziennie spożywasz małego selera?

#1 Seler jest dobrym źródłem składników odżywczych, które są związkiem występującym w niektórych roślinach

Seler ma właściwości przeciwutleniające i działa przeciwzapalnie, a co więcej jest dobry dla wątroby.

Dodatkowo seler ma tak niską kaloryczność, codzienne jego spożywanie może pomóc w zrzuceniu wagi. Oczywiście będziesz musiał połączyć to z odpowiednim odżywianiem i ćwiczeniami, ale seler z pewnością może Ci w tym pomóc.

via GIPHY

#2 Zawartość błonnika w selerze jest wysoka, co da Ci uczucie sytości, szczególnie gdy połączysz go z pokarmami o wysokiej zawartości tłuszczu i białka

Błonnik pomaga także w trawieniu i zaparciach – idealny, gdy posiadasz te problemy. A nawet jeśli nie, to może po prostu pomóc Ci regulować i utrzymywać wszystko w ruchu.

via GIPHY

#3 Seler to także świetny sposób na codzienne nawodnienie, szczególnie, jeśli nie jesteś wielkim fanem wody

Eksperci zalecają picie przynajmniej 2 litrów wody dziennie i większość z nas zmaga się z tym każdego dnia. Dlatego jedzenie selera może być idealną opcją na zastąpienie szklanki wody.

via GIPHY

#4 Badanie przeprowadzone przez Centrum Medyczne University of Chicago wykazało, że substancja chemiczna wyekstrahowana z selera była w stanie rozluźnić mięśnie zwierząt laboratoryjnych, a tym samym obniżyć ich ciśnienie krwi

Jest tylko jeden sposób, by dowiedzieć się, czy seler jest w stanie zrobić te wszystkie rzeczy – zajadać się nim codziennie! Czy zmienisz teraz swoją dietę?

Może Cię zainteresować