×

7 sposobów, by jak najdłużej nie mieć zmarszczek

Czy masz już zmarszczki wokół oczu? Są to tak zwane „kurze łapki” – jedna z najczęstszych oznak starzenia się.

Oczywiście, istnieje botoks, kwas hialuronowy i chirurgia plastyczna, ale to drastyczne metody, których lepiej się wystrzegać. Te zabiegi są również bardzo kosztowne, dlatego lepiej pomyśleć wcześniej, aby nie dopuścić do rozwoju głębokich zmarszczek. Dzięki właściwym nawykom możesz powstrzymać pojawianie się zmarszczek wokół oczu.

Oto 7 sposobów, które zapobiegają pojawianiu się kurzych łapek wokół oczu:

1. Używaj kremu przeciwsłonecznego

Światło słoneczne, mimo wszystko, jest główną przyczyną zmarszczek. Najlepszym specyfikiem przeciwdziałającym pojawianiu się ich jest krem z filtrem, ale nie niższym niż SPF 15.

Spowalnia on proces starzenia się skóry, a jeśli już masz zmarszczki, powstrzyma przed ich pogłębianiem się. Nie czekaj do lata, powinnaś nakładać go o każdej porze roku.

2. Ubieraj okulary przeciwsłoneczne

Pamiętaj, że światło słoneczne uszkadza skórę. Jeśli martwisz się o jej kondycję i powstające zmarszczki, chroń okolicę oczu okularami słonecznymi. Wybierz parę, która osłoni Cię przed promieniami UVA i UVB, zawsze sprawdzaj etykietę.

3. Noś kapelusze z rondem

Aby uzyskać jeszcze większą ochronę, zakładaj kapelusz. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli okulary przeciwsłoneczne nie zasłaniają dobrze całego oka. Osłoni on dodatkowo Twoje uszy, szyję i ramiona.

Wybierz kapelusze wykonane z mocnej tkaniny, bez prześwitów. Jeśli nie masz kapelusza z rondem, zwykła czapka baseballowa będzie równie skuteczna.

4. Nawilżaj skórę

Sucha skóra sprawia, że kurze łapki pojawiają się znacznie łatwiej i szybciej. Aby uczynić je mniej zauważalnymi, nawilżaj twarz, a szczególnie okolicę oczu każdego dnia.

5. Nie pal papierosów!

Palenie papierosów niezwykle mocno niszczy skórę. Toksyny sprawiają, ze staje się sucha i pojawiają się zmarszczki.

W rzeczywistości, palenie zmniejsza syntezę kolagenu. Twoja skóra nie będzie miała wystarczającej jego ilości, aby utrzymać sprężystość. Szczególnie podatna na takie działanie jest bardzo cienka skóra wokół oczu.

6. Jedź zdrowo

Jedzenie ma ogromny wpływ na skórę. Aby pozbyć się kurzych łapek, staraj się utrzymywać zbilansowaną dietę, która jest pełna owoców, warzyw, pełnych ziaren i zdrowych kwasów tłuszczowych.

Skoncentruj się na jedzeniu dużej ilości witaminy C. Wysokie jej spożycie zminimalizuje procesy powstawania zmarszczek i suchość skóry. Kwas linolowy, czyli kwas tłuszczowy omega-6, może również pomóc. Można go znaleźć w orzechach, nasionach, awokado i oleju słonecznikowym.

7. Stosuj maski antyoksydacyjne

Naturalne maski antyoksydacyjne, wykonane w domowym zaciszu, skutecznie zastąpią drogie kremy pod oczy. Korzystaj z delikatnych produktów, takich jak awokado lub oliwa z oliwek.

Kurze łapki nie szkodzą zdrowiu, ale mogą być sygnałem, że nie dbasz należycie o swoje ciało. Traktuj je z należytym szacunkiem, a pięknie Ci się odwdzięczy 🙂

 

 

Może Cię zainteresować