×

Jak zachować młody wygląd twarzy? 7 sposobów, które masz pod reką

Jak zachować młody wygląd twarzy? Zmarszczki i worki pod oczami są wszechobecnym znakiem starzenia się, złego traktowania skóry i złych wyborów stylu życia. Chociaż nie możemy odwrócić starzenia się, możemy opóźnić pojawienie się zmarszczek i worków pod oczami, a przynajmniej sprawić, by wyglądały na mniej widocznie. 

Chociaż dostępnych jest wiele kremów przeciwzmarszczkowych, serum i suplementów, naturalne sposoby pozbycia się zmarszczek są zawsze preferowane. 

Marszczenie się skóry jest spowodowane głównie przez starzenie i inne czynników, takie jak nawykowa mimika, uszkodzenia słońcem, palenie tytoniu i słabego nawodnienia. Nie ma możliwości zatrzymania pojawiania się zmarszczek, ale przez prowadzenie zdrowego stylu życia i stosowanie naturalnych środków, ich wygląd może być opóźniony i zakamuflowany.

#1 Jak zachować młody wygląd twarzy? Białka!

Weź kilka białek i ubij je w małej misce. Wklep je na całą twarz i pozwól im wysuszyć się przez co najmniej 15 minut. Po wyschnięciu opłukaj ciepłą wodą. Witamina A  i witamina B pomagają zmniejszyć i stopniowo usuwać zmarszczki.

#2 Oliwa z oliwek

Pomaga utrzymać skórę miękką i elastyczną. Przed pójściem spać delikatnie masuj twarz kilkoma kroplami oliwy z oliwek.

#3 Jak zachować młody wygląd twarzy? Sok z cytryny!

Wmasuj sok z 1 cytryny w drobne linie i zmarszczki na twarzy przed pójściem spać. Kwasowość cytryny zmniejsza widoczność zmarszczek i sprawia, że ​​skóra wydaje się jaśniejsza.

#4 Owoce i warzywa

Świeże owoce i warzywa są wypełnione witaminami A  i D. Przywracają blask skórze i sprawiają, że wygląda młodziej!

#5 Jak zachować młody wygląd twarzy? Usuwanie worków pod oczami

Pojawienie się podkrążonych oczu, może sprawić, że wygląda się starzej i co więcej, na zmęczoną osobę. Chociaż są one głównie związane z wiekiem, mogą również wystąpić z powodu złego snu i zmęczenia.

#6 Worki po herbacie

Herbata zawiera taninę, która jest łagodnym środkiem moczopędnym i od dawna jest używana przez babcie w celu zmniejszenia obrzęków oczu. Namocz 2 torebki herbaty w ciepłej wodzie, a następnie pozwól im się ochłodzić przez kilka minut w lodówce.

#7 Jak zachować młody wygląd twarzy? Łyżki!

Weź 2 metalowe łyżeczki i włóż je do lodówki na 10-15 minut. Po schłodzeniu umieść miski łyżek nad powiekami na 30 do 60 sekund. Zimno metalu pomoże ożywić zmęczone oczy i sprawi, że poczujesz się odświeżony.

Może Cię zainteresować