Kategorie Zdrowie

8 nieoczywistych rozwiązań, które pomogą Ci pokonać uciążliwą migrenę

Migrena potrafi wywołać tak intensywny ból głowy, że tylko osoba, która jej doświadczyła, jest w stanie zrozumieć o czym mowa.

Migreny mogą powodować ból tak intensywny, że tylko ci, którzy go doświadczyli, mogą to naprawdę zrozumieć.Uzyskanie ulgi jest niezwykle trudne i wiele razy konwencjonalne środki nie działają. Dlatego Bright Side przedstawia niezwykłe wskazówki dotyczące leczenia migreny. Jeśli wypróbowałeś już wszystko i nic nie zadziałało, co możesz stracić, wypróbowując jeszcze kilka środków?

Migrena – co to takiego?

Migrena to popularna przypadłość cywilizacyjna będąca dolegliwością neurologiczną. Czynniki odpowiadające za występowanie migreny nie są do końca znane. Nie mniej jednak wieloletnie obserwacje pozwalają przypuszczać, że przyczyna choroby jest bardzo złożona. Do tych najczęstszych zalicza się podłoże genetyczne, a także czynniki środowiskowe.

Schorzenie charakteryzuje występowanie napadowych, silnych bólów głowy, którym mogą towarzyszyć inne objawy. To dlatego migrena jest uznawana za chorobę bardziej złożoną, niż wielu osobom mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Inne, dość powszechne objawy to: występowanie nudności oraz wymiotów, nadwrażliwość na światło, dźwięk czy zapachy oraz łzawienie oczu. Migrena wymaga dokładnej diagnostyki, ponieważ nie każdy silniejszy ból głowy to migrena.

8 nieoczywistych rozwiązań, które pomogą Ci zwalczyć uciążliwą migrenę

#1 Przygotuj w 100% naturalny koktajl

Większość środków na migrenę mają gorzki smak, który utrzymuje się w ustach przez wiele godzin. Naturalny koktajl z pewnością tutaj pomoże, nie mówiąc już o jego pozytywnym wpływie na Twoje samopoczucie i zdrowie.

Free Images - SnappyGoat.com- bestof:fruit smoothie strawberry cocktail  kiwi cocktail healthy breakfast diet slimming lifestyle vegetarianism  yogurt vitamins isolated white background fruit kefir

#2 Zmień pościel

Jeśli migrena dopada Cię zaraz po przebudzeniu i nie odpuszcza, dopóki nie wstaniesz z łóżka, winowajcą może być pościel, a raczej materiał, z którego jest wykonana. Jeśli Twoja pościel wykonana jest z akrylu lub poliestru, emituje określony rodzaj gazu, który może wywoływać alergię, w tym bóle głowy.

#3 Zagryź ołówek

Podczas ataku migreny wiele osób odruchowo zaciska zęby. Niestety nie pomagamy sobie w ten sposób. Jeśli zaliczasz się do tego grona, zaciśnij zęby na ołówku, aby nieco rozluźnić żuchwę.

Flick

#4 Otwórz okno w samochodzie podczas jazdy

Wnętrza niektórych samochodów emitują gazy, takie jak ksylen, benzen i aceton. Gazy, które mogą wywoływać migreny, stres i senność.Zaleca się otwieranie okien, aby umożliwić cyrkulację powietrza i ulatnianie się gazu.

#5 Uciśnij odpowiednie miejsce na dłoni

Uciśnij miejsce na dłoni, w którym schodzi się kciuk i palec wskazujący. Jest to punkt akupresury, który pomaga złagodzić objawy migreny. Możesz spróbować także wymasować ten punkt.

Brightside

#6 Nałóż na czoło skórkę banana

Tak, wiemy. Dziwne rozwiązanie, ale skuteczne! Nie chodzi jednak o nałożenie „czystej” skórki banana na czoło. W skórkę należy wetrzeć trochę alkoholu. Następnie kładziemy skórkę na czole i przywiązujemy, aby nie zsunęła się na ziemię.

#7 Zacznij ćwiczyć jogę

Być może rozwiązaniem Twojego bólu jest leczenie przyczyny leżącej na tle emocjonalnym. Jeśli tak jest, joga powinna świetnie się tutaj sprawdzić. Kiedy poczujesz pierwsze objawy migreny, poświęć trochę czasu na refleksję i przyjmij pozycje „psa skierowanego w dół” i „pozycji dziecka”.

jak walczyć z migreną
Instagram / Aral Tasher
Źródła: brightside.me