×

Oto powód, przez który powstaje cellulit. Dzięki tym 5 złotym radom, będziesz mógł go usunąć

Myślisz sobie pewnie, że masz go tylko Ty i jesteś jedyną osobą na świecie, która męczy się z cellulitem. Możesz być spokojna, ma go więcej kobiet niż jesteś sobie w stanie wyobrazić. Zazwyczaj pojawia się na pośladkach, udach i brzuchu. Najogólniej mówiąc jest to nieprawidłowy rozrost tkanki łącznej i zaburzenia w przepływie krwi. Nasila się najczęściej w okresie dojrzewania i wówczas, gdy zwiększa się gromadzenie tłuszczów w organizmie. I właśnie wtedy skóra staje się nierówna z zagłębieniami i grudkami.

Dlaczego kobiety mają częściej cellulit?

Chociaż zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą mieć cellulit, oto kilka powodów, dla których często widzimy go na ciałach kobiet: zazwyczaj mają większy procent tłuszczu i cieńszą skórę. Istotną rolę odgrywają także kobiece hormony takie jak estrogen i progesteron.

Jakie są najczęstsze przyczyny cellulitu?

  • jak już wyżej wspomnieliśmy, zmiany hormonalne, wliczając w to ciążę
  • starzenie się skóry
  • nadwaga
  • zła dieta
  • słabe krążenie
  • brak aktywności
  • za dużo soli i cukrów w diecie
  • siedzący tryb życia
  • noszenie zbyt obcisłych ubrań

Co w takim razie możemy zrobić, aby pozbyć się cellulitu?

1. Dobrze jedz!

Nie chodzi o wymyślne i drogie pokarmy, a przede wszystkim o trzy posiłki dziennie z zielonymi warzywami w menu. Twój organizm otrzyma wówczas mnóstwo pożytecznego błonnika. Ponadto należy pamiętać, aby unikać za wszelką cenę przetworzonej żywności, która ma wysoki poziom cukru i soli.

2. Ćwicz! Ćwicz! Ćwicz!

Nie musi to być czterogodzinna sesja na siłowni. Wystarczy tylko 30 minut 5 razy w tygodniu na zmianę ćwiczenia czynne z oporem z aerobowymi. Dzięki temu pozbędziesz się nadmiaru tłuszczu i szybko ujędrnisz ciało.

3. Pij dużo wody!

Woda pomaga w detoksykacji i zwiększa przepływ limfy w organizmie. Pozbycie się toksyn jest kluczową kwestią w walce z cellulitem.

4. Szczotkowanie skóry na sucho!

Poprawia krążenie krwi, ponieważ wspomaga pracę układu limfatycznego. Dodatkowo usuwa toksyny z organizmu, które uszkadzają tkankę łączną i niwelują złogi tłuszczu, występujące pod skórą.

5. Masaż!

Wcale nie musisz chodzić regularnie do kosmetyczki na tego typu zabiegi, ponieważ masaż możesz wykonać samodzielnie w domu. Jest to dość istotna kwestia, dzięki której wzrasta przepływ krwi, usuwasz toksyn i bezpośrednio poprawiasz wygląd skóry. Masaż najlepiej wykonywać po wyjściu spod prysznica – w tym przypadku rewelacyjnie sprawdza się olej kokosowy, który nawilża i wygładza.

Pilates classes help keep European military communities fit - FMWRC - US Army - 100924

Jak widać, nie ma jednej złotej rady, która jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki usuwa cellulit. Wymaga to czasu i poświęcenie, ale naszym zdaniem naprawdę warto. Nie należy także wierzyć w cudowne kosmetyki, które według producenta usuwają pomarańczową skórkę w 2 tygodnie 😉

Może Cię zainteresować