×

Jak szybko pozbyć się robaków z czereśni? Prosty trik

Na pewno wśród nas jest wiele smakoszy czereśni. Są to bardzo smaczne i zdrowe owoce jednak często bywają robaczywe. Nie oznacza to, że musimy z nich rezygnować, albo wyrzucać do kosza. Jest prosty sposób na to aby pozbyć się robaków z czereśni.

Czereśnie bez robaków? Czy to możliwe?

źródło: Instagram/dion_farms<br />

źródło: Instagram/dion_farms

Kiedy sprzedawca sugeruję nam, że jego czereśnie nie są robaczywe może oznaczać to, że do ich uprawy stosował opryski. Nikt nas nie chcę spożywać owoców, które potraktowane były różnego rodzajami pestycydami. Skoro trwa właśnie sezon na czereśnie zdecydowanie lepiej sięgnąć po te ekologiczne lub z domowych upraw. Jednak w tym przypadku musimy liczyć się z robakami.

Szkodnikami, które najczęściej pojawiają się w czereśniach są larwy muchówki. To niewielkie około od 3-4 milimetrowe robaczki. Czereśnie są dla nich smacznym kąskiem, ponieważ uwielbiają ich soczystość i kuszący zapach. Jak się okazuje zjedzenie czereśni, która ma w sobie larwy muchówki nie jest dla człowieka szkodliwe. Jednak świadomość tego, że owoc jest robaczywy mocno zniechęca i niszczy całą przyjemność z jedzenia. Ponadto uszkodzone przez robaki czereśnie szybciej zaczynają się psu, a wtedy owoce nie są już zdatne do jedzenia. Więc temu zaradzić?

źródło: google

źródło: google

Prosty sposób na pozbycie się larw muchówki z czereśni

źródło: Instagram/hedon_insta

źródło: Instagram/hedon_insta

Spokojnie nie jesteście skazani na jedzenie czereśni z robakami. Mamy na to prosty sposób. Ze względu na to, że larwy muchówki nie są w stanie żyć bez powietrza, wystarczy zalać czereśnie wodą i pozostawić na kilka minut. Po tym czasie robaki powinny zacząć wychodzić z owoców. Po wszystkim wystarczy dokładnie umyć czereśnie i można się nimi zajadać bez obaw o mięsny dodatek w środku.

Źródła: www.msn.com

Może Cię zainteresować