Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

Nie mogłam uwierzyć jak dobrze na ból, działa to domowe lekarstwo. A potrzebne są tylko 3 składniki!

Wielu ludzi zna ból ataku migreny. W samych tylko Niemczech prawie 18 milionów osób jest przez nią dotkniętych. Wyklucza to normalne funkcjonowanie i może trwać nawet 3 dni! Choć nie są znane dokładne jej przyczyny, wielu ekspertów zgadza się z tym, że poziom odwodnienia i elektrolity odgrywają ważną rolę w tym temacie.

Czasem samo picie wody nie wystarcza i należy wspomóc się czymś jeszcze. Jeśli poziom elektrolitów jest zbyt niski, samo nawadnianie w tym przypadku nie zda rezultatu.

Zatem jak sobie radzić z migreną?

Pośrednim rozwiązaniem mogą być środki przeciwbólowe, ale na dłuższą metę szkodzą organizmowi. Na szczęście mamy kilka naturalnych sposobów na to, aby radzić sobie z migreną. Możemy nawet w ciągu kilku minut zapomnieć, że coś takiego w ogóle mieliśmy.

Potrzebujesz do tego szklankę wody, 2 łyżeczek soli morskiej lub himalajskiej i soku z dwóch świeżo wyciśniętych cytryn organicznych.

jak sobie radzić z migreną (1)

Możesz także użyć normalnej soli kuchennej, ale zaleca się stosowanie tej najbardziej naturalnej o wysokiej jakości.
jak sobie radzić z migreną (2)

Wyciśnij sok i przelej go do pojemnika. Dodaj sól i wodę. W smaku może nie jest to najlepszy napój, jaki będziesz pić, ale zaufaj mi, że naprawdę działa.

jak sobie radzić z migreną (3)

Cytryny są powszechnie znane jako prawdziwa bomba witaminowa. Jednocześnie zawierają wiele przeciwutleniaczy.

Sól himalajska poprawia krążenie, reguluje ilość kwasu w organizmie i stymuluje powstawanie serotoniny – hormonu szczęścia. Łączy składniki aktywne, dlatego też właśnie walczy skutecznie z atakami migreny. Gdy następnym razem poczujesz silny ból, już wiesz, co masz zrobić. Twój organizm będzie Ci wdzięczny.

jak sobie radzić z migreną (4)
Źródło: heftig.co | Fotografie: flickr.com, twitter.com, flickr.com, flickr.com