Kategorie Choroby układu oddechowegoZdrowie

Skuteczny trik na rzucenia palenia papierosów. Raz na zawsze

Ile razy próbowałeś rzucić palenie? Tak, wiem, że to nie należy do najłatwiejszych celów, ale cały czas należny pamiętać, że jest możliwe! Postaram Ci się dzisiaj zaprezentować prosty i skuteczny schemat walki z tym podstępnym nałogiem!

#1 Jak rzucić papierosy – wpływ na zdrowie

Palenie papierosów powoduje, że Twój zmysł węchu jest mocno ograniczony, a Ty sam jesteś narażony na infekcje klatki piersiowej. Co więcej jesteś w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na nowotwory.

Uroku nie dodaje Ci także zapach, który się za Tobą unosi. To tylko początek minusów, jakie muszą na swoich barkach nosić palacze. Jednak nie będę się rozpisywać o szkodliwości palenia papierosów, ponieważ każdy palacz doskonale ja zna. 

#2 Jak rzucić papierosy – dlaczego warto?

Po pierwsze, będziesz żył dłużej i zmniejszysz ryzyko zachorowania na straszne choroby. Pieniądze, które przeznaczasz na papierosy, możesz odłożyć i przeznaczyć na coś znacznie lepszego. 

#3 Jak rzucić papierosy – przygotowanie do działania

Po pierwsze wyznacz dzień rzucenia fajek i pozbądź się wszystkich popielniczek, które dotychczas miałeś w swoim otoczeniu. 

Po drugie, przypomnij sobie dlaczego ostatnie próby rzucenia palenia się nie powiodły i co spowodowało, że wróciłeś do nałogu. Może namówili Cię koledzy, a może miałeś stresującą sytuację w swoim życiu? Wyciągnij wnioski i uważaj na podobną historię.

Po trzecie, jeżeli uda Ci się przestać palić, pamiętaj, by pilnować się także podczas picia alkoholu! Często nawet jeden „dymek” wzbudza w nas apetyt, a wtedy czeka nas prosta droga to złamania swojej obietnicy.

#4 Jak rzucić papierosy – poproś o wsparcie

Nie wstydź się i powiedz wszystkim znajomym oraz rodzinie, że jesteś na etapie rzucania papierosów i mile widziane jest ich wsparcie. Dzięki temu będzie to dla nich jasny sygnał, by nie kusić Cię papierosem i nie komentować Twojego zachowania.

Możesz ich poprosić, by nieco Ciebie pilnowali, gdy zaczniesz się łamać. 

Nie bierz sobie do serca porady ludzi, którym nie udało się rzucić palenia papierosów. Pamiętaj, że na tej planecie istnieją tacy, którym się to udało i tej myśli się trzymaj.

Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Ci powodzenia w walce z nałogiem!

Źródło: facetpo40.pl | Fotografie: www.Instagram.com