Kategorie Choroby zakaźneZdrowie

Krótki filmik instruktażowy przedstawia, jak prawidłowo zdejmować rękawiczki

Zostajemy w domach, nie spotykamy się z bliskimi, unikamy zgromadzeń czy myjemy ręce. Wszystko po to, aby uchronić swoje zdrowie i zdrowie innych przed koronawirusem. Wielu z nas w tym celu decyduje się także na noszenie rękawiczek, które maja uchronić nas przed niebezpieczeństwem. Samo noszenie rękawiczek nie gwarantuje jednak jeszcze ochrony przed wirusami i bakteriami. Bardzo istotne jest również to, w jaki sposób je zdejmujemy. Jak więc to zrobić?

Noszenie rękawiczek

Lekarze apelują, że zarówno jednorazowe rękawiczki, jak i maseczki na twarz, mogą dawać fałszywe poczucie bezpieczeństwa w obliczu koronawirusa. Ponadto lekarze są zaniepokojeni faktem, że może ich zabraknąć dla personelu szpitali, którym są one niezbędne – już teraz w niektórych placówkach mówi się o brakach w niezbędnym zaopatrzeniu do walki z COVID-19.

Noszenie rękawiczek to jednak nie wszystko. Niezwykle istotne w tym przypadku jest przede wszystkim przestrzeganie zasad higieny rąk, która wydaje się być tutaj kluczowa. Lateksowe rękawiczki medyczne nie są natomiast przeznaczone do codziennego użytku i łatwo się rozrywają. Nie mniej jednak warto mieć je przy sobie, kiedy wybieramy się chociażby do sklepu po niezbędne nam produkty.

Youtube

Jak prawidłowo zdjąć rękawiczki?

O ile sposób zakładania rękawiczek nie ma tutaj większego znaczenia, o tyle sposób ich zdejmowania już tak. Wystarczy, że źle je zdejmiesz, a bakterie i wirusy zostaną na Twoich dłoniach, dlatego tak istotne jest, aby nie zdejmować ich jak zwykłych rękawiczek. Czy zwracałeś wcześniej na to uwagę?

Instrukcja zdejmowania rękawiczek ochronnych krok po kroku:

  1. Ściągnij pierwszą rękawiczkę chwytając ją drugą dłonią za jej zewnętrzną stronę
  2. Wywiń rękawiczkę na Zewnątrz
  3. Wyrzuć rękawiczkę lub zawiń ją w dłoni, na której wciąż masz rękawiczkę.
  4. Dłoń, na której nie masz już rękawiczki, włóż do wewnętrznej, pozbawionej zarazków strony drugiej rękawiczki
  5. Wywiń drugą rękawiczkę na zewnątrz
  6. Rękawiczki wrzuć do pojemnika na odpady zmieszane
  7. Umyj ręce

Trzymaj się tej instrukcji, a unikniesz przedostanie się bakterii i wirusów z rękawiczek na dłonie.

Źródła: www.youtube.com
Fotografie: www.youtube.com