Kategorie CiałoUrodaZdrowie

Pozbywanie się rozstępów raz na zawsze – prosty plan działania krok po kroku

Wiele kobiet wstydzi się rozstępów. Rozstępyco to właściwie jest? Nic dziwnego, w końcu nieskazitelne ciała są kultem piękna. Jednak nie możemy dać się zwariować. Można im przeciwdziałać, można także próbować je zlikwidować domowymi i medycznymi sposobami.

rozstępy co to
google.com

Rozstępy, co to?

Rozstępy to cienkie linie tworzące się na skórze po okresie „intensywnego wzrostu”, takie jak ciąża, dojrzewanie, przyrost masy ciała i utrata masy ciała. 

Ciąża wydaje się być główną przyczyną rozstępów. Według badań opublikowanych w Journal of the American Academy of Dermatology, od 52 do 59% kobiet w ciąży zauważa rozciąganie skóry.

Pomimo podejmowanych przez przemysł farmaceutyczny prób zarobienia na chęci wyeliminowania rozstępów, domowe środki zaradcze są bardziej skuteczne.

Co wywołuje rozstępy?

  1. ciąża
  2. podatność genetyczna
  3. zaburzenia równowagi hormonalnej
  4. operacja powiększania piersi
  5. schorzenia (na przykład zespół Marfana i zespół Cushinga)
  6. przewlekła choroba
  7. otyłość

Oto kilka sposobów zapobiegania rozwojowi rozstępów

Ćwiczenie:

Szybki przyrost masy ciała jest jedną z głównych przyczyn rozstępów. Ćwiczenia wraz z odpowiednią dietą mogą w znacznym stopniu zapobiegać niepożądanym zmianom w wyglądzie skóry.

Postaw na zbilansowany posiłek:

Oprócz prawidłowego wysiłku fizycznego należy jeść pokarmy z odpowiednią mieszanką zdrowych tłuszczów, białka i nierafinowanych węglowodanów.

Zdrowe tłuszcze:

Tłuste ryby, awokado i orzechy włoskie powinny stać się Twoją ulubioną przekąską.

Nawodnienie:

Skóra składa się z 64% wody, dlatego ważne jest, by pić od 8 do 10 szklanek wody dziennie. To z pewnością przyczyni się do zdrowej skóry i nie tylko…

Jak „pozbyć się” rozstępów?

Wypróbuj peeling kawowy, miodowy i cukrowy

Istnieje wiele domowych peelingów do skóry, ale kawa i cukier mogą być najlepszym rozwiązaniem. Miód natomiast jest doskonałym środkiem przeciwzapalnym i nawilżającym, który sprawia, że ​​konieczne jest dodanie go do każdego domowego peelingu.

Wymieszaj ze sobą te trzy składniki, fusy z kawy, cukier i miód tak, by stworzyły lepki peeling i wsmaruj go w miejsce, gdzie znajdują się rozstępy.

Rozważ terapię laserową

Zła wiadomość: nie zrobisz serii tego zabiegu na NFZ, ponieważ rozpatrywane jest to jako zabieg kosmetyczny i ze względu na tę klasyfikację państwo nie pokryje żadnych kosztów.

Dobra wiadomość: terapia laserowa nie jest bardzo droga, a jest bezpieczniejsza i bardzo skuteczna. Znajdź w swojej okolicy doświadczonych specjalistów, którzy oferują w swoich usługach ten rodzaj zabiegu.P

Tatuaż

Tatuaż może być prawdziwym dziełem sztuki. Jest kilka absolutnie niesamowitych projektów, które mogą wyglądać oszałamiająco. Omów tę opcję z szanowanym artystą w Twojej okolicy.

Porozmawiaj z dermatologiem

Procedury dermatologiczne walki z rozstępami stają się coraz lepsze. Możesz zasięgnąć porady dermatologa w tej dziedzinie. Dermatolodzy – licencjonowani lekarze specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób skóry na pewno posłużą dobrą radą.

Źródło: fithacker.ru | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: google.com