Kategorie Medycyna naturalnaNaturalne lekarstwa

10 porad jak nie dopuścić do zakrzepu krwi. Przyzwyczajenia mogą odbić się na naszym zdrowiu

Praktycznie każdy jest narażony na zagrażające życiu zakrzepy krwi. Jeśli te skrzepy pojawią się w naszych płucach lub sercu, mogą powodować ekstremalne powikłania. Jednak dokonywanie właściwych wyborów dotyczących sposobu, w jaki jemy, co robimy i tego, co nosimy każdego dnia, zmniejszy szanse na zakrzepnięcie naszego zdrowia przez zakrzepy krwi…

Poznaj 10 wskazówek, którymi można się podzielić, by powstrzymać niebezpieczne zakrzepy krwi!

#1 Jak powstrzymać zakrzep krwi – Noś luźną odzież

Aby zachęcić do zdrowego krążenia w organizmie, najlepiej  unikać noszenia obcisłych ubrań .Zakrzepy krwi mogą pojawić się również na nogach. Obcisłe dżinsy są szczególnie złe dla dobrego krążenia. Zamiast tego wybierz lejące się spodnie lub spodnie dresowe, które i tak są wygodniejsze w noszeniu.

#2 Weź kąpiel z solą Epsom

Jeśli kiedykolwiek potrzebujesz dobrej wymówki, aby wziąć kąpiel, to jest jedna z nich. Wiadomo, że ta sól zachęca do  zdrowego krążenia krwi w organizmie. Więc następnym razem, gdy będziesz potrzebować relaksującego czasu, wybierz kąpiel solną Epsom zamiast modnej bańki mydlanej…

#3 Jak powstrzymać zakrzep krwi – Ćwicz treningi o wysokiej intensywności

Aby uniknąć zakrzepów krwi, ważne jest, by pozostać aktywnym i unikać siedzenia przez dłuższy czas. Każdy rodzaj treningu jest na ogół dobry, ale szczególnie dobrą rutyną jest trening o wysokiej intensywności. Nie tylko pozostaniesz w formie, lecz także zadbasz o zdrowy przepływu krwi.

#4 Zatrzymuj się co 2 godziny podczas jazdy

Używamy naszych samochodów, aby dotrzeć wszędzie, co może narazić nas na ryzyko zakrzepów krwi. Jeśli zamierzasz jechać dłużej, zrób sobie regularną przerwę i wyjdź z samochodu, aby się rozciągnąć. To także świetny sposób na docenienie krajobrazów, które mijamy.

#5 Jak powstrzymać zakrzep krwi – Jedz naturalne rozcieńczalniki krwi

Chociaż lekarze mogą przepisać Ci rozcieńczalniki krwi, istnieją również pewne naturalne opcje. Dodając do codziennej diety surowy czosnek, kurkumę i herbatę z miłorzębu, zmniejszysz ryzyko zakrzepów krwi. Są również pyszne i niewiarygodnie dobre dla ogólnego zdrowia.

#6 Poruszaj palcami u nóg

Większość naszych dni spędzamy siedząc w pracy, co osłabia przepływ krwi w naszych nogach. Jednak zawsze możesz poruszać palcami, by zwiększyć krążenie w tym obszarze.

#7 Jak powstrzymać zakrzep krwi – Nosić pończochy uciskowe

Jeśli wiesz, że Twoje nogi mają tendencję do puchnięcia lub słabego krążenia krwi, to pończochy uciskowe mogą być dla Ciebie odpowiednie. Występują w różnych rozmiarach i kolorach i naprawdę pomagają  zwiększyć przepływ krwi w nogach w ciągu dnia.

#8 Nanieś olejek helichrysum na skórę

Helichrysum to żółty kwiat, który naturalnie rozrzedza krew. Jest również składnikiem przeciwzapalnym, co czyni go idealnym naturalnym środkiem zapobiegającym powstawaniu zakrzepów. Zastosuj kilka kropli oleju w miejscach, w których czujesz, że Twoje krążenie jest najgorsze.

#9 Jak powstrzymać zakrzep krwi –  Regularnie podnoś nogi nad serce

Leżąc na plecach, podnieś nogi do ściany. Po długim dniu siedzącym lub stojącym to ćwiczenie jest wspaniałe!

#10 Unikaj krzyżowania nóg

Ci, którzy są  szczególnie narażeni na zakrzepy krwi, powinni próbować unikać krzyżowania nóg, szczególnie przez dłuższy czas. Upewnij się, że często zmieniasz swoją pozycję i nie wywieraj zbyt dużego nacisku na nogi. Przede wszystkim powinniśmy czuć się komfortowo i zrelaksowani podczas siedzenia.

Źródło: brightside.me | Fotografie: www.freepik.com | Miniatura wpisu: freepik.com