×

Pokazują, jak nie ćwiczyć na siłowni. To mogło się naprawdę źle skończyć

Ćwiczyć każdy może, a nawet powinien – w końcu aktywność fizyczna to zdrowie.  No właśnie, czy aby na pewno? Ćwiczyć każdy może, ale nie każdy wie, jak to robić, aby nie wyrządzić sobie krzywdy. Jak się bowiem okazuje, pomysłowość niektórych osób nie zna granic, co nie zawsze kończy się dla nich dobrze.

Trening na siłowni

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z siłownią, a chciałbyś rozpocząć swoją przygodę w klubie fitness, warto zapoznać się z dostępnym sprzętem i przede wszystkim dowiedzieć się, jak wykonywać poszczególne ćwiczenia. Jak wykonywać je tak, aby były efektywne, a przede wszystkim bezpieczne dla Twojego zdrowia. Pamiętaj, że zawsze możesz zapytać o wskazówki pracowników siłowni czy osoby z dłuższym stażem treningowym. Świetnym rozwiązaniem będzie również wykupienie przynajmniej kilku godzin u trenera personalnego, który ukierunkuje nasze treningi, zwróci uwagę na popełniane błędy, a także podpowie, na czym warto się skupić.

Jeśli natomiast jesteś osobą, która regularnie chodzi na siłownie i która wie, jak wykonywać ćwiczenia tak, aby czerpać z nich jak najwięcej bez niesienie ryzyka dla swojego zdrowia, bardzo możliwe, że niejednokrotnie zauważyłeś osoby wykonujące kolejne ćwiczenia „po swojemu”. Takie podejście do treningu może się naprawdę źle skończyć. Mamy tutaj na myśli mniejszą lub większą kontuzję, a w skrajnych przypadkach nawet kalectwo.

Ludzie, którzy byli o włos od prawdziwego nieszczęścia

Do czego są zdolni ludzie na siłowni? Patrząc na poniższe nagrania, śmiało można powiedzieć, że do wszystkiego. Ich pomysłowość najzwyczajniej w świecie nie zna granic.

Profil Gym Fuckery na Instagramie obserwuje… 1,3 miliona osób! Pozostaje nam tylko wierzyć, że nie czerpią inspiracji z materiałów, które można tam znaleźć. Jak sama nazwa wskazuje, profil Gym Fuckery przestawia osoby, które mają do siłowni, a zwłaszcza treningu „dość specyficzne podejście”. Patrząc na nagrania można wywnioskować (a przynajmniej tak nam się wydaje), że niektórzy z bohaterów przecenili swoje możliwości, inni nie mieli pojęcia, jak korzystać z danego sprzętu, przez co mogli stać się pośmiewiskiem dla innych, kolejni mieli pecha, a jeszcze inni zrobili coś dla dobrej zabawy.

To po prostu trzeba zobaczyć, jednak pod jednym warunkiem: absolutnie nie czerpcie z nich inspiracji.

Specjalnie dla Was wybraliśmy kilka nagrań, które zasługują na szczególną uwagę

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#9

Źródła: www.instagram.com
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować