Kategorie Choroby układu oddechowegoChoroby zakaźneDłonieUrodaZdrowie

Jak nakłonić dzieci do mycia rąk? Pomysłowa nauczycielka wpadła na genialny pomysł

W obliczu zagrożenia, jakim jest wirus z Wuhan, najlepszym sposobem, aby uchronić się przed zachorowaniem, jest prosta czynność, jaką jest dokładne i częste mycie rąk. O ile starsi doskonale zdają sobie z tego sprawę, a nawet jeśli o tym zapomną, to media (również to społecznościowe) bardzo szybko im o tym przypomną, o tyle nakłonienie dziecka do częstego mycia rąk może już nie być takie proste. Pewna nauczycielka wpadła na genialny pomysł, który może pomóc Ci zachęcić Twoją pociechę do mycia rąk.

Higiena w przypadku dzieci

Wiele dzieci może nie zdawać sobie sprawy z niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą nie tylko szalejący koronawirus, ale także brudne, pełne zarazków dłonie. Sęk w tym, że nasze pociechy często spędzają czas w miejscach, gdzie dosłownie roi się od zarazków i zupełnie nic sobie z tego nie robią. Jednym z takich miejsc są chociażby szkoły. I choć w naszym kraju zostały zamknięte, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, nie we wszystkich krajach podjęto takie decyzje, w związku z czym wiele dzieci wciąż uczęszcza na lekcję. W takiej sytuacji nauczyciele stają na głowie, aby maluchy jak najczęściej myły ręce, choć kiedy mają pod opieką wielu wychowanków zadbanie o to, aby dzieci robiły to regularnie, graniczy z cudem.

Nauczycielka wpadła na genialny pomysł, jak nakłonić dzieci do mycia rąk

Shauna Woods, nauczycielka z Missouri w USA, długo rozmyślała nad tym, jak zadbać o to, aby jej wychowankowie regularnie myli dłonie. W końcu wpadła na genialny pomysł! Kobieta zaczęła przybijać uczniom trzeciej klasy na dłoniach pieczątkę ze swoim nazwiskiem. Dla dzieci, które do końca zajęć w szkole pozbyły się atramentu ze skóry, była przewidziana nagroda.

Facebook

W klasie robimy co w naszej mocy, aby utrzymać zarazki z dala. Rano przybijam każdemu uczniowi na rękę pieczątkę. Jeśli przez cały dzień będą myć ręce, to do końca dnia pieczątka zniknie, a dzieci otrzymują nagrodę. ? Staramy się – napisała na Facebooku nauczycielka

Facebook

Pomysł nauczycielki miał na celu zachęcić dzieci do częstszego mycia rąk i okazał się być strzałem w dziesiątkę! Aby dodatkowo je zmotywować, zapewnia, że sama przyłączyła się do zabawy.

Prawda jest taka, że dzieci ciągle są ze sobą w kontakcie. Bawiąc się, przebywają bardzo blisko siebie. Dzielą się wieloma rzeczami, w tym zarazkami… Sama nawet dołączyłam do zabawy. Przybiłam sobie pieczątkę na rękę, aby stać się dla nich wzorem do naśladowania

Choć szkoły w Polsce są zamknięte, jako rodzic możesz wypróbować ten sposób u siebie w domu. Z pewnością czeka Was przy tym świetna zabawa!

Pixinio
Źródła: www.facebook.com
Fotografie: Pixinio (miniatura wpisu), pixnio.com