×

Dobierz odpowiedni stanik sportowy. Nasze wskazówki Ci w tym pomogą

Sport to zdrowie, ale tylko wtedy, gdy do aktywności fizycznej podchodzimy z głową. Nie bez znaczenia jest tutaj także wygodny i odpowiednio dobrany strój sportowy, który umożliwia nam pełen zakres ruchów, a tym samym przekłada na bezpieczeństwo w różnych tego słowach znaczeniu. W przypadku pań ubiór zasługuje na jeszcze większą uwagę, a to ze względu na biustonosz, który powinien być przede wszystkim dobrym wsparciem dla biustu podczas biegania i innych ćwiczeń. Jak dobrać odpowiedni stanik sportowy?

Wyróżnia się trzy rodzaje staników sportowych. Wybierz ten, który będzie dla Ciebie odpowiedni

Jak wybrać odpowiedni stanik? Zacznijmy od tego, że to, że na jednej osobie dany stanik leży idealnie, nie oznacza, że na drugiej też tak będzie. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku rozmiar biustu. Chcąc dobrać odpowiedni stanik sportowy, w pierwszej kolejności należy zmienić obwód pod biustem, a także w najszerszym miejscu biustu. W ten sposób poznasz nie tylko obwód klatki piersiowej, ale także miseczki stanika, która ma ogromne znaczenie zwłaszcza podczas dobierania fasonu biustonosza sportowego.

PickPik

PickPik

Wyróżniamy trzy rodzaje staników sportowych, które są dopasowywane względem rozmiaru biustu:

  • staniki kompresyjne
  • staniki z oddzielnymi miseczkami
  • staniki z oddzielnymi miseczkami i dodatkową regulacją

Jakie są pomiędzy nimi różnice, a przede wszystkim jak dobrać stanik sportowy do swojego rodzaju biustu?

<a href=Pixabay">

Pixabay

Staniki kompresyjne

Staniki kompresyjne są zalecane paniom z małym lub średnim biustem (miseczki A lub B). Staniki tego typu charakteryzują się tym, że podtrzymują biust minimalizując jednocześnie jego ruchu poprzez „dociskanie” go do klatki piersiowej. Staniki kompresyjne zwykle nie mają regulacji.

Staniki z oddzielnymi miseczkami

Jak sama nazwa wskazuje, stanik ten będzie nieco przypominał stanik tradycyjny. Stanik z oddzielnymi miseczkami idealnie nadaje się dla pań z większym biustem i to bez względu na charakter i intensywność treningu. Zadaniem takiego stanika jest dociśnięcie biustu do klatki piersiowej podobnie jak w przypadku staników kompresyjnych. Różnica polega na tym, że mamy tutaj dwie miseczki, w związku z czym piersi są wspomagane osobno.

Staniki z oddzielnymi miseczkami i dodatkową regulacją

Staniki z oddzielnymi miseczkami i dodatkową regulacją działają podobnie jak staniki z oddzielnymi miseczkami z tą różnicą, że w przypadku tego rozwiązania regulowana taśma pod biustem zapewnia piersiom większą stabilność. Ta opcja będzie najlepszym wyborem dla kobiet z dużym biustem, zwłaszcza, jeśli trening jest dynamiczny. Świetnie sprawdzi się także podczas biegania.

Mamy nadzieję, że te wskazówki okazały się być dla Ciebie pomocne

Źródła: www.ofeminin.pl
Fotografie: pixabay.com

Może Cię zainteresować