Kategorie DłonieUrodaZdrowie

Jak dbać o paznokcie – podstawowe zasady pielęgnacji

Zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Niekiedy eleganckie pomalowane lakierem paznokcie robią lepsze wrażenie niż wyszukana biżuteria. Jeżeli chcemy czuć się kobiece i zadbane, a także być w ten sposób postrzegane przez nasze otoczenie, zadbajmy o nasze dłonie i paznokcie. Efekt jest gwarantowany. Jak dbać o paznokcie, żeby wyglądały zdrowo i efektownie?

Jak dbać o paznokcie – co warto zrobić na początku?

Zanim zdecydujemy się pomalować nasze paznokcie powinnyśmy odpowiednio o nie zadbać. Nie malujmy paznokci, które są źle opiłowane, popękane lub krzywe. Pamiętajmy, że zadaniem lakieru do paznokci jest ich podkreślenie. W tej sytuacji podkreślimy wszystkie niedoskonałości naszych paznokci, a tego byśmy nie chciały. Paznokcie, które będziemy malować powinny być idealnie wypielęgnowane. Proces ten może nam zabrać nieco czasu, jednak efekty będą warte każdych wysiłków. Jeżeli nasze paznokcie są kruche i łamliwe warto jest je wzmocnić. Możemy to zrobić w dwojaki sposób, a najlepiej połączyć obie te metody. Jedną z nich jest nasza dieta. Często za stan naszych paznokci odpowiada nasze menu. Jeżeli nie dbamy o zdrową, dobrze zbilansowaną dietę, prawdopodobnie po pewnym czasie zauważymy niekorzystne zmiany w wyglądzie naszych paznokci. Warto jeść owoce i warzywa, bogaty w wapń nabiał, a także różnego rodzaju kasze. Nie zapomnijmy także o wzbogaceniu naszej diety w ryby i zdrowe tłuszcze. Oprócz bezpośrednich zmian na naszych talerzach możemy pomyśleć o odpowiedniej suplementacji. W drogeriach i aptekach znajdziemy wiele preparatów, których celem jest poprawienie kondycji naszych paznokci.

jak dbać o paznokcie

Poza dietą i suplementacją możemy pomyśleć o zakupie odpowiednich odżywek do paznokci. Dostępne są one w najróżniejszych formach. Znajdziemy wiele odżywczych olejków, które znacznie poprawią stan płytki naszego paznokcia. Odżywki do paznokci mogą sprawić, że płytka stanie się grubsza i twardsza. Niektóre tego typu produkty przyspieszają wzrost naszych paznokci. Powinnyśmy dobrać odżywkę stosowanie do naszych potrzeb i oczekiwań. Kiedy zastanawiamy się jak dbać o paznokcie często zapominamy o problemie suchych skórek. Jest to błąd, który często niweczy nasze starania o piękne paznokcie. Pamiętajmy, że nawet najlepiej wykonane hybrydowe, czy żelowe paznokcie nie będą wyglądały efektownie, jeżeli nie zajmiemy się skórkami wokół płytki paznokcia. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych produktów służących do usuwania skórek. Żeby zauważyć efekty ich działania należy postawić na systematyczność. Tego typu preparatów często używamy tylko raz w tygodniu, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość. Po posmarowaniu skórek specjalnym preparatem powinnyśmy delikatnie je odsunąć. Do tego celu najlepiej sprawdzają się patyczki z drzewa pomarańczowego, które dostaniemy w niemal każdej drogerii.

Jak dbać o paznokcie – domowe sposoby

Kiedy zastanawiamy się jak dbać o paznokcie powinnyśmy wiedzieć, że istnieją domowe sposoby na ich pielęgnację. Jeżeli zauważyłyśmy przebarwienia na naszych paznokciach warto regularnie przemywać je sokiem z cytryny, który ma właściwości wybielające. Do pielęgnacji paznokci doskonale sprawdza się na przykład oliwa z oliwek. Kiedy zadbałyśmy o odżywienie naszych paznokci dobrze jest pomyśleć o nadaniu im odpowiedniego kształtu. Tu doskonale sprawdzają się delikatne pilniczki. Warto zainwestować w pilniki papierowe lub pilniki szklane. Lepiej unikać pilników metalowych, które mogą uszkodzić delikatną płytkę naszego paznokcia. Kiedy nadałyśmy naszym paznokciom idealny kształt, możemy bez obaw przejść do ich malowania.